Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Król: Niemieckie media dorabiają ideologię

Publicysta "wSieci" o zamachach paraliżujących Europę.

„Muzułmanie szanują ludzi innej wiary i to jest ich jedyny plus. Np. w Jerozolimie nie ma konfliktów między muzułmanami, a chrześcijanami” - powiedział Marek Król na antenie Telewizji Republika.

Publicysta „wSieci” zwraca jednak uwagę, że ŚDM mogą być wydarzeniem atrakcyjnym dla potencjalnych zamachowców.

„Niewykluczone, że tak "atrakcyjna impreza" jak Światowe Dni Młodzieży, która jest antidotum na defetyzm europejski, jaki do nas dociera, jest atrakcyjne dla terrorystów”

Uspokaja jednak:

„Z tego, co pamiętam, oni nie atakowali innych zgromadzeń religijnych”.

Król skomentował również zatrzymanie w Polsce Irakijczyka podejrzanego o terroryzm.

„Jesteśmy, na szczęście, homogenicznym społeczeństwem” - powiedział.

Król komentował również sprawę zamachu w Monachium i zachowania niemieckich mediów.

„W Monachium dorobiono ideologię, że ten, który strzelał, był pod wpływem Breivika, ja tego nie wykluczam. Breivik walczył z imigrantami i robił to w sposób makabryczny, był absolutnym typem psychopaty. Człowiek wolny, który ma osobowość, jest przywiązany do wiary, nie może zrobić pewnych rzeczy” - powiedział.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/krol-niemieckie-media-dorabiaja-ideologie,17568504303#ixzz4FY26X7W6

Copyright © 2017. All Rights Reserved.