Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przemoc islamska według papieża Franciszka

Na pokładzie samolotu wracającego ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek swoim zwyczajem zorganizował konferencję prasową. Na pytanie francuskiego dziennikarza , dlaczego mówiąc o terroryzmie, Ojciec Święty nigdy nie mówi o islamie, Franciszek przyrównał islamskie akty terroru motywowane religią do morderstw, których dopuszczają się czasami i ochrzczeni katolicy we Włoszech.

Wskazał przy tym, że ci pierwsi działają niezgodnie z islamem i że co do fundamentalistów – „my też ich mamy”. A dlaczego biskup Rzymu uważa, że przemoc nie jest częścią islamu, choć życie Mahometa, Koran i tradycja islamska mówią co innego? Ano dlatego, że tak mu powiedział wielki imam kairskiego uniwersytetu Al-Azhar. O ile lubię słuchać homilie papieża Franciszka, gdy mówi o Chrystusie, o tyle gdy mówi o islamie, porażają mnie jego ignorancja i naiwność. Niech nam Ojciec Święty wskaże, gdzie są ci nasi fundamentaliści, którzy zabijają masowo „niewiernych” i jakie teksty Pisma Świętego nakazują im tak postępować.

Olivier Bault

za:niezalezna.pl/84196-przemoc-islamska-wedlug-papieza-franciszka

Copyright © 2017. All Rights Reserved.