Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Profanacja podczas mszy i pacyfikacja wiernych. Brutalna akcja francuskiej policji w kościele

Zebranych na porannej liturgii wiernych uzbrojone w pałki oddziały prewencji wywlekały z kościoła siłą. Jak widać na zamieszonych w internecie zdjęciach - na ziemię powalony został nawet odprawiający Mszę św. kapłan.

Wierni zabytkowego kościoła pw. św. Rity znajdującego się w XV dzielnicy Paryża zostali brutalnie zaatakowani przez oddziały policji. Bronili swojej świątyni. Budowla została sprzedana agencji nieruchomości i ma zostać zniszczona. W akcie sprzeciwu wierni rozpoczęli protest w kościele.

Jak informują francuskie media, interwencja policji rozpoczęła się dziś rano. Kościół oficjalnie zamknięty był już przez ponad rok, jednak w tym czasie wierni z parafii regularnie gromadzili się tam na Mszę św. Wczoraj jednak zapadła decyzja o całkowitej „ewakuacji”, a rano do akcji wkroczyła policja.

Akcja policji odbyła się dwa tygodnie po morderstwie księdza przez islamistów. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży, podcinając mu gardło. Atak miał nastąpić podczas mszy św.

Zebranych na porannej liturgii wiernych uzbrojone w pałki oddziały prewencji wywlekały z kościoła siłą. Jak widać na zamieszonych w internecie zdjęciach - na ziemię powalony został nawet odprawiający Mszę św. kapłan.

Zgodnie z planami dewelopera, który kupił świątynię, po jej zburzeniu na miejscu mają stanąć apartamentowce i parkingi.

Protestujący przeciwko niszczeniu świątyni wierni podkreślają, że we Francji decyzje o sprzedaży kościołów zapadają szczególnie szybko. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku chociażby salafickich meczetów.

za:niezalezna.pl/84205-profanacja-podczas-mszy-i-pacyfikacja-wiernych-brutalna-akcja-francuskiej-policji-w-kosciele

Copyright © 2017. All Rights Reserved.