Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

HGW i Ratusz walczy z tablicami smoleńskimi

Jak nieoficjalnie informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl, stołeczny konserwator zabytków ma w ciągu kilku dni wydać decyzję o usunięciu tablic smoleńskich sprzed Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu , umieszczonych tam podczas 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Dwie tablice pamiątkowe zostały odsłonięte podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia tego roku, jedna z nich upamiętnia wszystkie ofiary tragedii, druga oddaje hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim. Są one instalacją tymczasową, a mają, według zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zostać zastąpione dwoma pomnikami.

Konserwator zabytków ma również wydać nakaz usunięcia kamienia i tablicy pamięci Lecha Kaczyńskiego umieszczonych przed budynkiem warszawskiego ratusza na placu Bankowym w kwietniu tego roku.

Pomnik od początku nie podobał się warszawskiemu Ratuszowi, zarzucano inicjatorom "samowolę budowlaną", pojawiały się również pretensje co do sformułowania "poległ" w kontekście śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Krytykowano również podobiznę zmarłego prezydenta wyrytą w kamieniu jako nieoddającą jego rzeczywistego wizerunku.

za:www.fronda.pl/a/szok-wladze-warszawy-znowu-przeciw-polakom-usuna-tablice-smolenskie,76638.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.