Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Posiedzenie przedstawicieli Konferencji Episkopatów Europy Środkowo – Wschodniej, Bratysława 8-9 września 2016

„Kryzys migracyjny i kryzys rodziny" to temat spotkania przedstawicieli Konferencji Episkopatów Europy Środkowo – Wschodniej , które odbyło się w dniach 8-9 września br., w Bratysławie na Słowacji.
Reprezentantem Episkopatu Polski na konferencji w Bratysławie, był zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki.

W spotkaniu udział wzięli: Ksiądz Arcybiskup Stanisław Zvolensky, Metropolita Bratysławy - przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji, Ksiądz Biskup Mario Giordana - Nuncjusz Apostolski w Republice Słowacji oraz Miroslav Lajcak – minister spraw zagranicznych Słowacji.

Pierwszy z wykładów zaprezentowany podczas konferencji nosił tytuł: „Wybrane aspekty teologiczne i pastoralne posynodalnej Adhortacj Apostolskiej: „"Amoris laetitia", a przedstawił go Ksiądz Kardynał Peter Erdo – Prymas Węgier. Następnie zebrani zatrzymali się nad: „Ktrowersyjnymi aspektami politycznymi w Unii Europejskiej”. Tematykę tę przybliżył Roger Kiska – ekspert prawa międzynarodowego ds. wolności religijnych. Podczas trzeciej sesji wykładowej, uczestnicy zastanawiali się nad „Kryzysem migracyjnym”. W temat ten wprowadziła zebranych Zuzana Vatralova – przedstawicielka międzynarodowej organizacji ds. migracji. Ostatnim wykładem zaprezentowanym podczas konferencji przez Annę Zaborską był temat poświęcony „rodzinie i sposobom wyjścia z kryzysu demograficznego i kulturalnego w Europie.”

Na zakończenie dwudniowej konferencji, została podpisana wspólna deklaracja Konferencji Episkopatów Europy Środkowo – Wschodniej.

za:archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=82b6b989650d22e8b782f2919b5cc465

Copyright © 2017. All Rights Reserved.