Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódzki IPN zaprasza

Szanowni Państwo,
Zapraszamy 21 kwietnia br. do Łęczycy na wystawę plenerową „Tu rodziła się Solidarność Rolników”.

Łódzki oddział Instytut Pamięci Narodowej zaprasza 21 kwietnia br. do Łęczycy na wystawę plenerową „Tu rodziła się Solidarność Rolników”. Jest to forma upamiętnienia wszystkich anonimowych uczestników zmagań o powstanie i rejestrację rolniczych niezależnych związków zawodowych w latach 1980-1981. Tego dnia ekspozycja zostanie równocześnie otwarta w 17 miastach Polski.

Wystawa składa się z części ogólnopolskiej oraz regionalnej. Pierwsza z nich opisuje najważniejsze etapy w procesie postanawiania związków, jak strajki ustrzycko-rzeszowskie, wydarzenia bydgoskie czy protesty przed sądami w Warszawie.

Druga część wystawy prezentowanej w Łęczycy dotyczy obszaru Środkowej Polski. Jej autorami są pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Łodzi.

Wystawę można oglądać w Łęczycy, na placu Tadeusza Kościuszki do 7 maja br.

Następnie, od 12 maja, będzie prezentowana w Warszawie wraz z wszystkimi regionalnymi modułami.

https://lodz.ipn.gov.pl/pl6/aktualnosci/142355,Zapraszamy-21-kwietnia-br-do-Leczycy-na-wystawe-plenerowa-Tu-rodzila-sie-Solidar.html?

/.../
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi

Copyright © 2017. All Rights Reserved.