Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódź. Wystawa plenerowa „Powstania śląskie 1919-1921”

Szanowni Państwo,
z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy wybuchu III powstania śląskiego staraniem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi w dniach 29 kwietnia – 31 maja 2021 r. na pl. Jana Pawła II przed łódzką Bazyliką Archikatedralną prezentowana będzie wystawa plenerowa „Powstania śląskie 1919-1921”.

Wystawa przygotowana została w serii wystaw elementarnych przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. Prezentuje historię walk o przyłączenie Górnego Śląska do Rzeczypospolitej w okresie kształtowania granic kraju po zakończeniu I wojny światowej.

Wystawa dostępna jest również w wersji cyfrowej - https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/101808,Wystawa-Powstania-slaskie-19191921-do-pobrania-PLEN.html.

Pozdrawiam serdecznie,
Kornelia Zaborska

Samodzielne Stanowisko Asystenta Prasowego
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi
/.../

Copyright © 2017. All Rights Reserved.