Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

TV Republika wchodzi na multiplex! Sprawdź, gdzie można odbierać stację w standardzie naziemnej telewizji cyfrowej

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Telewizja Republika jest już dostępna w nowoczesnym standardzie DVB-T2 naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiadała rozpoczęcie w najbliższych dniach testowej emisji kilku kanałów m.in. właśnie TV Republika. Stacja jest już dostępna z nadajników naziemnych w Warszawie, Wrocławiu i na Górnym Śląsku.

Z dotychczasowych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że spółka BCAST wystąpiła o zgodę na emisję próbną w DVB-T2. Jak udało się ustalić, w przypadku emisji w tym standardzie, testy zaplanowano w Warszawie (budynek WTT) oraz Wrocławiu (budynek Sky Tower).

Listę kanałów, o których emisję testową wnioskowała spółka BCAST potwierdziła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Na liście jest m.in TV Republika.

W tej chwili jest taki eksperymentalny test, który będzie trwał co najmniej rok - multipleksu w najnowszym standardzie DFB-T2. Większość multipleksów działa obecnie w systemie DFB-T. W teście na tym multipleksie uczestniczy kilka kanałów telewizyjnych m.in. Polsat, Polsat News i właśnie Telewizja Republika. Ten multipleks jest obsługiwany przez firmę BCAST i w ramach tego standardu DFB-T2 my jako telewizja się zdecydowaliśmy, że weźmiemy udział w tym teście, który oczywiście mamy nadzieję będzie przedłużony na kolejne okresy.

- tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Radosław Dobrzyński dyrektor generalny TV Republika

Telewizja Republika jest już co prawda dostępna od 2016 roku na Górnym Śląsku w ramach ramach regionalnego multipleksu TVS naziemnej telewizji cyfrowej, a kilka lat temu starała się o nadawanie z ósmego multipleksu DVB-T. Tym razem jednak stacja bierze udział w kluczowej fazie testów nowego standardu DVB-T2.

Ten pierwszy okres to jest rok. Myśmy weszli na początku lipca, jesteśmy już dostępni w Warszawie na kanale 23. oraz we Wrocławiu na kanale 41. z tym naszym sygnałem. Mieliśmy nawet taki pozytywny odbiór od naszych partnerów, którzy informowali, że w Warszawie jakość tego sygnału jest na bardzo wysokim poziomie. Telewizory najnowszej generacji już automatycznie się dostrajają i kanał jest dostępny, a te osoby, które mają starsze telewizory, to muszą sobie taki specjalny dekoder dokupić do tego systemu. Natomiast według naszego rozeznania większość osób posiada już w tej chwili telewizory, które automatycznie się dostrajają i ten kanał jest dostępny.

- wyjaśnia Radosław Dobrzyński.

Po zakończeniu etapu testowego, standard naziemnej telewizji cyfrowej DVBT-2 od drugiego kwartału 2022 roku ma być obsługiwany przez wszystkie multipleksy w kraju. Ważną informacją dla widzów jest fakt, że odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej będzie możliwy jedynie za pośrednictwem telewizorów lub tunerów kompatybilnych z DVB-T2. Oznacza to, że w najbliższym czasie niezbędna może się okazać wymiana tunera lub telewizora na sprzęt kompatybilny z nowym standardem telewizji naziemnej. Kampania społeczna w tej sprawie zaplanowana jest na czas po wakacjach.

Standard DVB-T2 pozwala na emisję większej liczby kanałów telewizyjnych lub poprawę jakości dotychczasowych. Oznacza to, że zwiększy się grupa stacji dostępnych z nadajników naziemnych w jakości HD oraz 4K.

Poza testową emisją TV Republika i Grupy Polsat, swoje emisje próbne w ramach DVB-T2 realizuje już także TVN Grupa Discovery oraz Telewizja Polska. Co ciekawe na 90 proc. powierzchni kraju udostępniany jest właśnie w tym standardzie kanał TVP 4K, na którym transmitowane są mecze Euro 2020.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.