Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

TVP 1 liderem oglądalności w 2021 roku. TVP 2 wyprzedziło Polsat

Według danych pracowni Nielsen podawanych przez portal wirtualnemedia.pl, program pierwszy Telewizji Polskiej utrzymał w 2021 roku pozycję lidera na rynku telewizyjnym.

Zgodnie z danymi Nielsena, TVP 1 pozostaje liderem na rynku telewizyjnym w grupie 4+ (czyli wszystkich widzów powyżej 4 roku życia). W 2021 r. program pierwszy Telewizji Polskiej zyskał widzów i umocnił swoją przewagę nad drugim TVN, która straciła w ubiegłym roku 2,5 proc. widzów.

W 2021 r. na trzecie miejsce wskoczyła TVP 2, która wyprzedziła tym samym telewizje Polsat. Za wielką czwórką usadowiły się telewizje informacyjne. TVN 24 wyprzedziło w zestawieniu TVP Info. Obie jednak straciły dużą część widowni. TVN 24 straciła 8 proc. widzów a TVP Info ponad 18 proc. widzów.
Grupa komercyjna

Nieco inaczej wygląda zestawienie oglądalności, jeśli pod uwagę weźmie się tzw. "grupę komercyjną" (najlepszych odbiorców reklam), czyli widzów w przedziale 16-49 lat. Tam najchętniej oglądaną stacją pozostaje TVN, przed Polsatem, TVP 1 i TVP 2.

TVP 1 jest jednak jedyną stacją w "grupie komercyjnej", która zyskała widzów. Program pierwszy Telewizji Polskiej oglądało w roku 2021 o 6 proc. więcej Polaków niż w roku 2020. Pozostałe duże stacje zaliczyły spadki. Polsat stracił prawie 7 proc. widzów a TVP 2 prawie 9 proc. widzów.

za:www.tysol.plCopyright © 2017. All Rights Reserved.