Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Już jutro przez centrum Łodzi przejdzie Orszak Trzech Króli

Już jutro – uroczystą Mszą Świętą celebrowaną o godz. 11:00 w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi  przez metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się kolejny Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicą Piotrkowską do katedry łódzkiej.

W czasie Adwentu, Świąt Bożego Narodzenia i po Bożym Narodzeniu w każdej świątyni na terenie Archidiecezji łódzkiej można było złożyć dary dla Nowonarodzonego, które w tym roku – jak wyjaśnia ks. Grzegorz Matynia – zostaną przekazane dla dzieci z łódzkich rodzin zastępczych i domów dziecka. Wśród zebranych darów znalazły się gry planszowe, zabawki edukacyjne i drobny sprzęt sportowy. -  dodaje łódzki koordynator Orszaku. Dary przynoszone przez wiernych do parafii są magazynowane w Wyższym Seminarium Duchownym i zostaną przekazane w czasie Finału tegorocznego Orszaku.

Uroczystość, nad którą honorowy patronat objął Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki oraz Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Pan Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński i Stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli” zakończy koncert kolęd w wykonaniu gwiazdy Orszaku - zespołu „Zakopower”, który odbędzie się około godz. 13:30 na placu katedralnym.
Należy podkreślić, że Partnerem Orszaku Trzech Króli jest Województwo Łódzkie i Miasto Łódź. Projekt zrealizowano we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

za:www.archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.