Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Telewizja Republika na multipleksie zamiast jednego z kanałów TVN?

Przeciąga się proces uzyskania koncesji przez TVN7. Stacja drogą naziemną może transmitować do 25 lutego 2022 roku. Jednak jeśli nie uzyska koncesji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozpisać konkurs na miejsce na MUX-7.

Udziałem w konkursie jest zainteresowana między innymi Telewizja Republika.

– Polskie przepisy powinny obowiązywać wszystkich równo – mówi branżowemu serwisowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, szef grupy medialnej MWE Networks, która również może wziąć udział w konkursie.

Telewizja Republika (w nadawaniu naziemnym) jest już dostępna w ograniczonym zakresie w okolicach Warszawy, Wrocławia i na Górnym Śląsku. Czy wystartuje w konkursie na multipleks po TVN7?

– Będziemy analizować różne scenariusze, na razie testujemy ekspansję na MUX-ach lokalnych w standardzie DVB-T/HEVC  – mówi Radosław Dobrzyński, członek zarządu TV Republika.

Po ewentualnej utracie koncesji na nadawanie naziemne TVN7 może nadal nadawać drogą satelitarną.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.