Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka: od początku wojny zginęło 38 dzieci

38 dzieci zginęło, a 71 zostało rannych od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę - poinformowała w niedzielę ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denysowa. Rada Najwyższa Ukrainy wezwała ONZ i Czerwony Krzyż do tworzenia korytarzy humanitarnych, by ratować dzieci.

Denysowa zaznaczyła w informacji na Telegramie (https://t.me/denisovaombudsman/3938), że bilans ofiar nie jest ostateczny, gdyż na razie nie sposób określić liczby osób zabitych i rannych w Mariupolu w obwodzie donieckim i w Irpieniu w obwodzie kijowskim.

W Buczy w obwodzie kijowskim dwoje ciężko rannych dzieci zmarło, ponieważ nie można było uzyskać pomocy medycznej, zaś w Irpieniu żołnierze rosyjscy otworzyli ogień do cywilów usiłujących się ewakuować, na skutek czego zginęły co najmniej 3 osoby, w tym dwoje dzieci.

W Charkowie chłopczyk, który urodził się 40 dni temu, zmarł na zapalenie płuc po wielodniowym przebywaniu w schronie. W okolicach Hostomla, Buczy i Irpienia w ukryciu przebywa do 70 rannych dzieci, do których żołnierze rosyjscy nie dopuszczają lekarzy ani wolontariuszy.

Komitet ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej Rady Najwyższej Ukrainy zaapelował w niedzielę do ONZ oraz Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża o zapewnienie korytarzy humanitarnych w celu ewakuacji dzieci z okupowanych terenów.

"W każdej sekundzie mieszkańcom Ukrainy, w tym niewinnym dzieciom, grozi śmierć z głodu albo od ostrzału wroga.(...) W części obwodów sumskiego, charkowskiego, chersońskiego, mikołajewskiego, kijewskiego, donieckiego, ługańskiego i czernihowskiego oraz w mieście Mariupol, które jest oblegane przez okupantów, nie ma dostaw prądu, gazu, wody i ogrzewania" - zaznaczono w dokumencie.

W apelu podkreślono, że międzynarodowe organizacje, które mają prawo tworzyć korytarze humanitarne, nie wywiązują się z tego zadania.

za:www.gosc.pl

***

Kolejne ofiary wśród ukraińskich sportowców. Nie żyje dwóch młodych piłkarzy i trener kadry młodzieżowej

Prezes klubu piłkarskiego Szachtar Donieck Sergej Palkin przekazał kolejną tragiczną wiadomość: dwa dni po śmierci dwóch młodziutkich ukraińskich piłkarzy: Vitalija Saplyo (21 lat, był nazywany nadzieją swojego klubu „Karpaty Lwów”) i 25-letniego Dmytro Martynenki śmierć poniósł także trener młodzieżowej kadry Szachtar Donieck: „Jeden z naszych pracowników poniósł wczoraj śmierć. Trener młodzieżowej kadry zginął zabity odłamkiem rosyjskiego pocisku”, napisał prezes donieckiego klubu w mediach społecznościowych. Głównemu trenerowi Szachtar Doniecka – Włochowi Roberto De Zerbi udało się opuścić Ukrainę dzięki interwencji UEFA i włoskiemu rządowi.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.