Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Papież Franciszek przyleciał na Maltę

Franciszek przybył na Maltę. Tuż przed godz. 10 samolot Airbus 320 włoskich linii lotniczych Ita Airway z papieżem na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku w Luqa. Podczas dwudniowej wizyty apostolskiej Ojciec Święty odwiedzi: La Vallettę, Gozo, Rabat i Florian. Hasłem pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z biblijnej księgi Dziejów Apostolskich: „Okazywali nam niespotykaną życzliwość” (Dz 28,2). Jest to 36. podróż zagraniczna papieża Bergoglio.

U stóp schodów samolotu papieża powitał prezydent Republiki Malty, George William Vella z małżonką. Dwoje dzieci ofiarowało Ojcu Świętemu kwiaty. Zaprezentowano delegacje z premierem maltańskiego rządu, Robertem Abelą na czele. Kompania reprezentacyjna odegrała hymny Watykanu i Malty oraz oddała wojskowe honory.


Wśród witających na płycie lotniska byli m. in.: arcybiskup Malty, Charles Scicluna, biskup Gozo, Anthony Teuma oraz nuncjusz apostolski, abp Alessandro D'Errico.Papieżowi podczas pobytu na Malcie towarzyszą m.in.: sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin, kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów oraz abp Paul Richard Gallagher, sekretarz ds. kontaktów z państwami.

Z lotniska papież udał się do Pałacu Wielkich Mistrzów w La Valletcie, gdzie spotka się z prezydentem, premierem, przedstawiałem władz i korpusem dyplomatycznym, po czym katamaranem popłynie na wyspę Gozo. Przewodniczyć tam będzie spotkaniu modlitewnemu w narodowym sanktuarium Maryjnym Ta’Pinu.

Drugiego dnia wizyty papież odwiedzi grotę św. Pawła w Rabacie, odprawi Mszę św. we Florianie i spotka się z migrantami w ośrodku Laboratorium Pokoju im. Jana XXIII w Hal Far.


Jest to czwarta wizyta Następcy św. Piotra w Republice Malty po św. Janie Pawle II, który odwiedził kraj dwukrotnie w 1990 i 2001 r. oraz Benedykcie XVI w 2010 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Czwartek 2 kwietnia 2022 r.

RZYM – MALTA

8. 30 - Wylot samolotem z Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzym/Fiumicino na Maltę.

10.00 - Przylot na międzynarodowe lotnisko na Malcie.

10.15 - Ceremonia powitania na Międzynarodowym Lotnisku w Malcie.

10.50 - Wizyta kurtuazyjna u prezydenta Republiki w „Komnacie ambasadorów” Pałacu Wielkich Mistrzów w Valletcie.

11.35 - Spotkanie z premierem w „Komnacie paziów” Pałacu Wielkiego Mistrza w Valletcie.

11.50 - Spotkanie z władzami i korpusem dyplomatycznym w „Sali Wielkiej Rady” Pałacu Wielkiego Mistrza w Valletcie - przemówienie Ojca Świętego.

15. 50 - Wyjazd katamaranem z Wielkiego Portu w Valletcie na Gozo.

17.00 - Przybycie do portu Mgarr.

17.30 - Spotkanie modlitewne w Narodowym Sanktuarium "Ta' Pinu" na Gozo - homilia Ojca Świętego.

18.45 - Wypłynięcie promem z portu Mgarr na Maltę.

19.30 - Przyjazd do portu w Cirkewwa i przejazd do Nuncjatury Apostolskiej.

Niedziela 3 kwietnia 2022 r.

MALTA - RZYM

7.45 - Prywatne spotkanie z członkami Towarzystwa Jezusowego w Nuncjaturze Apostolskiej w Rabacie.

8.30 - Wizyta w Grocie św. Pawła - Bazylika św. Pawła w Rabacie - modlitwa Ojca Świętego.

10. 15 - Msza św. na Placu Spichlerzy we Florianie - homilia Ojca Świętego oraz modlitwa „anioł Pański”.

16.45 - Spotkanie z migrantami w Centrum dla Migrantów „Laboratorium Pokoju im. Jana XXIII” w Hal Far - przemówienie Ojca Świętego.

17.50 - Ceremonia pożegnalna na Międzynarodowym Lotnisku w Malcie.

18.15 - Wylot samolotem do Rzymu.

19.40 - Przylot na międzynarodowe lotnisko Rzym/Fiumicino.

Za: https://www.niedziela.pl/artykul/79152/Papiez-Franciszek-przylecial-na-Malte

Copyright © 2017. All Rights Reserved.