Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

3 maja na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Tegoroczne centralne obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które odbędą się 3 maja na Jasnej Górze, będą połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - poinformowało w sobotę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
W Kościele 3 maja przypada uroczystość głównej patronki naszego kraju Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Autorzy komunikatu poinformowali, że obchody rozpoczną się w wigilię święta, 2 maja.

O godz. 16.30 w Sali Papieskiej odbędzie się monodram w reżyserii Jarosława Tochowicza "Zapiski więzienne kard. Stefana Wyszyńskiego - droga duchowa". O godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się koncert maryjny Jasnogórskiego Chóru Chłopięco - Męskiego "Pueri Claromontani" a o 18.30 na wałach jasnogórskich przejdzie procesja połączona z nabożeństwem majowym. Tradycyjnie o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej poprowadzi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Po apelu zaplanowane jest nocne czuwanie.

We wtorek 3 maja o godz. 10.00 zaplanowana jest modlitwa dziękczynna za beatyfikację prymasa Wyszyńskiego i peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji poznańskiej z prośbą o pokój w Ukrainie.

Suma odpustowa dziękczynna za opiekę Maryi nad polskim narodem i beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego odprawiona zostanie o godz. 11.00. Celebrować ją będą polscy biskupi na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, który wygłosi homilię. O godz. 19.00 odprawiona zostanie druga msza święta z homilią metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo.

za:www.gosc.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.