Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Makulatura na Misje

TUREK


UWAGA!
Należy się upewnić, czy zbiórka jest kontynuowana.
7.04.2016r.
Zob. też komunikat: http://www.katolickie.media.pl/publikacje/makulatura-na-misje


Turek zaprasza okolice do wzięcia udziału w pięknej akcji zainicjowanej przez  Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - Oddział Łódzki „MAKULATURA NA MISJE ”.

Miejsce zbiórki makulatury:

Parking przy kościele

Św. Barbary w Turku

ul. Skwer Jana Pawła II

62-700 Turek

(brama od strony ul. Wyszyńskiego)

Do tej pory udało nam się zebrać 30 ton 130 kg.

Członek grupy charytatywnej - Teresa Drzewiecka 501 668 058501 668 058


UWAGA!

Ponieważ otrzymujemy telefony z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, czujemy się zobowiązani - jako patron medialny akcji - do przekazania (powtórzenia) informacji otrzymanej od dotychczasowego dystrybutora środków zebranych ze zbiórek na budowę studni w Sudanie Południowym:

Fundacja Nauki i Wychowania z dniem 15 listopada 2014r. zamknęła konto.

Z tego co nam wiadomo, czynione są starania o podpisanie umowy z nowym Podmiotem, który zechce podjąć i w sposób uformalniony kontynuować tą szlachetna akcję.

Sugerujemy - za licznymi głosami organizatorów zbiorki w poszczególnych miejscowościach -
aby pozostać przy formule "Makulatura na misje", bez jej ograniczania do budowy studni w Sudanie Południowy.

Wiadomo nam z otrzymywanych telefonów i e-maili, iż zbiórka w wielu miejscach jest nadal czyniona, a zebrane środki przeznaczane na różne szlachetne cele: wspomożenie katolickich misji nie tylko w Afryce, pomoc dzieciom z biednych rodzin w wypoczynku, itp.
To piękna kontynuacja uruchomionej wrażliwości na potrzeby bliźnich.

Na portalu jesteśmy gotowi zamieszczać informacje o zbiórkach w poszczególnych miejscowościach - no. ostatni komunikat Ojców Franciszkanów z Warszawy, z ul. Miodowej.

7 marca 2016r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.