Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jan Gać - Na gorąco o wyborach w Stanach Zjednoczonych

Nigdy nie przestałem wierzyć w instynkt samozachowawczy i w zdrowy rozsądek Amerykanów , nawet wtedy, kiedy większość z nich wybrała  przed ośmiu laty Baraka Obamę – okazuje się, najgorszego prezydenta w historii USA – i to na dwie kadencje.

Wczorajsze zwycięstwo Trumpa w walce o Biały Dom ma wymiar podwójny, otóż zdołał on pokonać swoich przeciwników politycznych, ale i pokonał antytrumpowską ofensywę mediów, które próbowały na wszystkie sposoby wypaczać jego program, zniekształcić i zmanipulować jego wypowiedzi, a nawet zohydzić osobę kandydata republikanów.

Żyjemy w epoce  nie informacji, lecz totalnej dezinformacji, a ta, jak nigdy wcześniej w historii,  stara się kreować rzeczywistość według swoich ideologicznych założeń, z których tak zwana poprawność polityczna stanowi ogromne zagrożenie dla ludzi próbujących myśleć samodzielnie, odpowiedzialnie i według własnego sumienia, a nie pod dyktando ośrodków światowego lewactwa urabiającego opinię publiczną. I tę dezinformację, nawet w takim kraju jak USA, z założenia brzydzącego się cenzurą, udało się w jakimś stopniu pokonać. Trzeźwo myślący ludzie w USA poszli do urn i zagłosowali według własnego rozeznania i sumienia.

Z obecną elekcją pojawia się zatem nadzieja, że może da się w końcu nieco ukrócić wszechogarniający wpływ lewactwa przynajmniej w niektórych rejonach świata, bo Europa Zachodnia wydaję się w taj dziedzinie już stracona, chociaż mam odczucie, że też do czasu. Nadzieja w Ameryce.

Jan Gać, 9 listopada 2016 roku, nad ranem

***

Po reakcji, po zawodzeniu szeroko rozumianej lewizny, należy ufać, że to był lepszy wybór. Również dla prawej Polski.


kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.