Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Odznaczenia dla bohaterów

W historycznej siedzibie Łódzkiej Solidarności przy ulicy Piotrkowskiej 258/260 odbyła się uroczysta gala wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności. Na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Duda Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał to zaszczytne odznaczenie 51 (w tym 10 pośmiertnie) bohaterom walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności.

Krzyże w imieniu Prezydenta RP wręczył wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk. Odznaczeni zostali m.in.: Jacek Bartyzel, Marek Cypryk, Jerzy Kropiwnicki, Bogdan Lubera, Janusz Michaluk, Wojciech Walczak, pośmiertnie Krzyż przyznany Grzegorzowi Palce odebrała żona Jadwiga Palka, a Małgorzacie Bartyzel odebrała siostra Anna Zbidi.

Małgorzata Bartyzel od 1991 r. działała w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy. W latach 1992 – 2000 kierowała Oddziałem Łódzkim, zaś od 2001 do 2005 r. pełniła funkcję prezesa Zarządu Głównemu KSD.
Małgorzata Bartyzel była też organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych „Znaki Nadziei”.

W uroczystości wzięli udział: ks. prał. Zbigniew Tracz kanclerz kurii Archidiecezji Łódzkiej, Bogdan Osiński z-ca przewodniczącego NSZZ Solidarność Region Ziemia Łódzka, Waldemar Buda poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gratulując wszystkim odznaczonym poseł Buda powiedział – Odznaczenie państwowe Krzyż Wolności i Solidarności to jest przypomnienie o tym, że Państwo są bohaterami i żeby Państwo tak się czuli każdego dnia.

Krzyż Wolności i Solidarności został ustanowiony przez parlament Rzeczpospolitej Polskiej 5 sierpnia 2010 r.

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto:  Marek Kamiński

"Kliknięcie" na zdjęcie powiększy obraz.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.