Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki: Perspektywy

Trzeba przyznać, iż szkolenia socjotechniczne lidera PO dały chwilowy efekt. Ciekawe czy przewidziane są dla załogi? Rozognionego "wesołego staruszka" Bartoszewskiego. P. Niesiołowskiego – stałego więźnia spiżowej przeszłości, rysowanej jednak zarzutami sypania już w pierwszych dniach śledztwa grupy "Ruch", dokumentowanymi zarzutami ówczesnej narzeczonej. Bądź innych, uniwersalnych, giermków postępu. W premierowym expose samozachwytów wylewanych z siłą wodospadu, wybrzmiało zapewnienie, iż teraz będzie otwartość, miłość i kultura.

Miejmy nadzieję. Skoro do opozycji (nie mamy na myśli LiD-u) przechodzą kulturalniejsi, nie będzie to zapewne trudne. Kulturalniej zresztą już się robi. Np. w Komisji Łączności z Polonią z p. Borowskim na czele; w MSZ z p. Schnepfem; w rybołówstwie; czy "po linii" wymiaru sprawiedliwości, MSW i służb specjalnych. – Tu jednak złowrogi cień Antoniego Maciarewicza, narusza zdecydowanie możliwości kochania PiS-u. Lobbyści obcych wpływów, TW, służbowi oldboye, dynamiczni restrukturyzatorzy mienia wspólnego, "wesołe" chłopaki i dziewczyny z problemami seksualnymi, mogą spać spokojniej. W końcu władzę bierze się nie dla żartów.

Dobrze to wykombinowane: PiS załatwia LPR i Samoobronę. PO z mediami załatwiają PiS. Skonsolidowana "demokratyczna" lewość nadwyręży PO. A w końcu na placu boju zostanie najbardziej postępowa część ludzkości. Ta z korzeniami. Wysublimowana z LiD-u z przyległościami. Media postępu mogą teraz liczyć na dalszy niezakłócony rozwój inicjatyw obywatelskich – szczególnie tych z wielką kasą, również zagraniczną – w zawiadywaniu informacją "tego kraju", nazywanego ostatnio nawet "Najjaśniejszą Rzeczpospolitą. – Czemu nie? "Najjaśniejsza" w końcu nie musi być ani suwerenna ani... Polska.

Krzysztof Nagrodzki

Fot. platforma.org
Nr 49-50 (9-16.12.2007) Myśli Polskiej

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.