Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Pomoc dla Polaków na Ukrainie

 Świąteczne paczki dla Polaków na Ukrainie przekazali jako dar serca parafianie z kościoła św. Ignacego Loyoli z Suchcic. Pomysłodawcą akcji był ks. proboszcz Kazimierz Urbaniak. Mieszkańcy przygotowali paczki dla dzieci, przede wszystkim zabawki i słodycze, a dla dorosłych produkty chemiczne. W sumie wsparli 40 osób.

Wyjazd do Żółkwi na Ukrainie sfinansowali sponsorzy.

Jak podkreśla Ryszard Cieślak, sołtys Mzurek-cała akcja to efekt dobrej współpracy parafii i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.

Oprócz niespodzianek w postaci paczek, w żółkiewskiej kolegiacie św. Wawrzyńca wystąpił zespół parafialny z Suchcic „Nadzieja”, z koncertem najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Kolejny wyjazd jest zaplanowany w okolicy Wielkanocy.

Agnieszka Sadowska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.