Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Postęp brzydko się chwyta

Brzydko czy brzytwy – to już drobiazg wobec dramatu zagubienia i tonięcia. Totalna autodemaskacja formacji (tzw. politycznej), która starała się o chadeckie barwy ochronne, nie może nie smucić. 
- Związki homo - czyli sodomicie (zob. skutki) i w konsekwencji karta LGTB
- Tzw. prawa kobiet – jako możliwość zabijanie ludzi poczętych)
- Powszechny handel w niedzielę
A przy tym zapewnienia, iż Kościół -Kościół, który naucza o niegodziwości i grozie skutków, nie jest…atakowany.

Zastanawiający, kuriozalny stan pojmowania rzeczywistości! ( A może postępowej projekcji…)
Tak niezwykły, iż nie może przywoływać zdumienio-pytania o stan świadomości a i dalej – o stan ducha. Przecież to wszystko stoi w jaskrawo jasnej sprzeczności z Pismem Świętym (np. Rdz. 19)  i nauczaniem Kościoła. Normalnego. Prostego. Bez żadnych dodatkowych przymiotników…

Zdumienio-pytanie przechodzi w smutek, kiedy uświadamiamy sobie, jakie konsekwencje czekają ludzi, ongiś bywa całkiem sensownych i przytomnych, których różne ułudy- w tym chwilowej „wadzy” - odebrały katolicką – a tutaj  i polską - tradycyjną przytomność. Tą fundamentalną, determinującą sens życia, a nie chwilowych rozbłysków w fajerwerkach salonów i postępowych mediów. Wszak to bliźni. Cóż, że zwiedzeni.
Miejmy nadzieje, że chwilowo…

Copyright © 2017. All Rights Reserved.