Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Co wyklucza istnienie Boga?

Gdzieś usłyszałem mądrość-lewą mądrość-iż „marksizm wyklucza istnienie Boga”.  Dziwne… Tylu noblistów i innych wielkich ludzi nauki tego nie usłyszało i zapewne przez taką „ignorancję” brnęło w Wiarę… (zob. np. https://znanichrzescijanie.wordpress.com/ciekawostki/noblisci-o-bogu)  
- Cóż-marksizm może i wyklucza, tyle, że Bóg w swojej nieprzeniknionej łaskawości nie wykluczył istnienia Marksa i marksistów. I dlatego

jakoś się wzięli i zrodzili*, potem jakoś się wykształcili, ( o jakości nie wspominam), dlatego mogą brnąć swoimi drogami.
Drogami ku?…
Brr…

Tylko, dlaczego zamiast solidnej pracy intelektualnej-takim umysłem, jaki dostali-wolą powtarzać okrzyki i hasełka z lewych biuletynów zwodzeń, pisanych od wieków przez tego samego autora? Z piekła rodem...

To jakaś samobójcza tendencja, realizująca się w pozornej aktywności bieżączkowej- swoistej biegunce „upostępowionego” umysłu.

Dlatego kolejny raz apeluje się do owych super młodocianych (intelektualnie) umysłów o chwilę szansy, która warto mu – umysłowi- dać dla pomyślunku, dla zastanowienia się nad własnym życiorysem. Ludzkim życiorysem. Życiorysem…życia w ogóle… Nie bądźcie takie „pflegeleichty”**  Uczcie się. Zrozumiecie owe uniwersalne wezwanie naszego znakomitego Poety Adama Asnyka:
„/…/ Za każdym krokiem w tajniki stworzenia coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia i coraz większym staje się Bóg!”

A najbardziej radykalnie i rozpaczliwie-„wyklucza” istnienie Boga ten, który ongiś ośmielił się powiedzieć swemu Stwórcy Nie! -Non serviam! -Nie będę służył Dobru!

Raduję się, że i Ty już poszedłeś dobrą drogą. (Pewnie uległeś moi namowom i zacząłeś słuchać Radia Maryja :-) …) To zwiększa szansę na wspaniały, chociaż nieraz trudny, szlak - stąd do Wieczności.
Póki, co jeszcze tu i teraz, aby kiedyś móc się radować niepojętą wspaniałością Tajemnicy TAM.

Tylko wytrwać.  Nie ulegać zwodzeniom i niepokojom (nucąc słowa starej piosenki – Jesteśmy jak stare wróble, które stracha się nie boją…)

- Wytrwajcie a nie pomrzecie ( zob. np. J 15, 1-11)

=======================

* Podobno wzięli się z Kosmosu. Kosmosu, który powstał z Wielkiego Wybuchu.  Wielkiego Wybuchu NICOŚCI. A Nicość, jak to Nicość nie istnieje. Albo istniała zawsze. ?
Ot, cała lewa filozofia.
Nicości.
„Filozofia” ogłupiającego, niszczącego ateizmu, będącego faktycznie antyteizmem.
Ale ludzi szkoda.
Cóż, że aktualnie lewych… Nawet publicznie i głośno (by nie rzec niemądrze) lewych...

** Zob. na naszym portalu publ.:  http://www.katolickie.media.pl/index.php/polecane/14867-krzysztof-nagrodzki-z-listow-do-przyjaciol-i-znajomych-pflegeleicht

Za: http://krzysztofnagrodzki.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.