Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - My chrześcijanie nie możemy żyć bez Eucharystii

Kościół żyje dzięki Eucharystii.
Jan Paweł II
   
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła liczną rzeszę wiernych. Chrześcijanie, czy świeccy czy duchowni, nie mogą żyć bez Eucharystii. Eucharystia daje nam życie. Ona jest gwarantem, że będziemy żyli na wieki.

Mszy św. przewodniczył ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii.     Procesja po Mszy św. jest niemal jej naturalnym przedłużeniem. Zastanawiano się czy organizować procesję Bożego Ciała czy nie organizować ze względu na pandemię COVID 19.
    -
 Niektórzy biskupi w swoich diecezjach zabronili organizowania procesji ulicami miast czy wsi. Wydaje się, że oddanie czci Chrystusowi, który jest z nami obecny, jest bardzo ważne w tych trudnych czasach epidemii. Kiedy wielu ludzi traci nadzieję, wielu odchodzi od Kościoła, wielu popada w różne błędy ulegając fałszywemu objawieniu, obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie dla nas katolików, to jest podstawowa prawda wiary. Chcemy karmić się Jezusem, chcemy Go adorować, czcić, chcemy pójść za Nim dokądkolwiek nas poprowadzi, bo przecież Jemu ufamy całym sercem – powiedział Ksiądz Wiesław.
    
W tym roku tak jak i w poprzednich latach procesja Eucharystyczna przeszła ulicami na terenie parafii. Cztery ołtarze zbudowali i przystroili: Grupa Marana Tha i Koła Różańcowe, Wspólnota Rodzin Katolickich ARKA, Rycerze Kolumba oraz  mieszkańcy ul. Przędzalnianej 28. Uczestnicy procesji wyrażali wielką radość, że mogli iść za Tym, Który jest Drogą.

Dla pani Janiny to ważny dzień – uczestniczę w tym święcie z całą rodziną. To jest najważniejsze święto, na które czekam cały rok. Nie wyobrażam sobie, żeby nie być na procesji Eucharystycznej.

- Jestem wychowana od dziecka w wierze katolickiej. Uczestniczę w tym święcie pomimo tego co się w około dzieje. Czuję się tutaj bezpieczna – powiedziała pani Joanna.

 Dla pana Franciszka – uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Swoim uczestnictwem we Mszy św. i procesji chcę podziękować Jezusowi za dar Eucharystii.

- Procesja ulicami miasta jest bardziej bezpieczna niż w około Kościoła, ponieważ są zachowane większe odległości. Śledząc strony internetowe różnych parafii przy okazji dzisiejszego święta, dochodzę do wniosku, że niektórzy duszpasterze nie organizując procesji są zbyt gorliwi, jeśli chodzi o ostrożność nawet od Ministerstwa Zdrowia – mówił pan Przemysław.

- Dzisiejsza uroczystość napełnia mnie radością. Adorując Jezusa Eucharystycznego w tym szczególnym Dniu, modlę się za rodzinę i za każdą osobę w naszym mieście, aby mogła poznać Boga, który nadaje prawdziwy sens życiu – powiedziała pani Zofia.

Pierwsza procesja Eucharystyczna w parafii przeszła ulicami miasta 90 lat temu, bardzo krytycznie przyjęta przez niektórych mieszkańców tej dzielnicy. Dzisiaj mimo pandemii koronawirusa wierni licznie uczestniczyli w uroczystościach zachowując środki ostrożności (maseczki higieniczne, przyłbice, odległości).

Uroczystość Bożego Ciała zakończyła się udzieleniem Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, na cztery strony świata, przez Proboszcza parafii na schodach świątyni.


 


Tekst:  Jadwiga Kamińska
                                                                     
Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.