Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Katolicki żłobek

Parafia pw. św. Anny przeżywała wyjątkową uroczystość poświęcenia przez ks. bp Ireneusza Pękalskiego oraz otwarcia pierwszego katolickiego żłobka w Łodzi. Obiekt został wybudowany według najnowszych technologii, aby koszty utrzymania były jak najniższe.

- Budowa żłobka to wyjście naprzeciw potrzebom parafian, ponieważ działa już tutaj przedszkole. Dzieci będą kształtowane, również tak jak i w przedszkolu, wg. metody Marii Montessori. W żłobku będzie przebywać 50-cioro dzieci pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry. Budowę i wyposażenie żłobka sfinansowano z pieniędzy unijnych, parafialnych i pochodzących z programu Maluch Plus. Dzięki unijnej dotacji przez najbliższe dwa lata rodzice nie będą opłacać czesnego – powiedział ks. kan. Piotr Turek proboszcz parafii.
    
Uroczystość poświęcenia budynku rozpoczęła się w kościele, a uświetnił ją swoim śpiewem Dariusz Stachura, dyrektor Teatru Wielkiego.
    
- Do Pana Jezusa przynosili dzieci, a On brał je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. To samo czyni dziś, bo w szczególny sposób kocha dzieci, dlatego wciąż są aktualne Jego słowa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im. Do nich bowiem należy Królestwo Boże”. Boże Wszechmogący, prosimy Cię ześlij Twoje błogosławieństwo na ten parafialny żłobek. Niech dzieci szczęśliwie, radośnie i bezpiecznie odpoczywają, wspólnie się bawią, aby mogły cieszyć się beztroskim dzieciństwem, a w swoich rodzinach i wychowawcach znaleźli przykład żywej wiary, mądrości i roztropności. Błogosław także tym wszystkim, którzy to miejsce zaplanowali, wykonali oraz wsparli finansowo – tymi słowami modlił się ks. bp Ireneusz Pękalski.
    
Po przejściu z kościoła do nowo wybudowanego obiektu Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia wszystkich pomieszczeń i placu zabaw.
    
To wspaniałe dzieło powstało dzięki wielkiemu zaangażowaniu i otwarciu na potrzeby dzieci ks. kan. Piotra Turka. Marzeniem parafian i ks. Piotra jest, aby powstała katolicka szkoła podstawowa, również prowadzona metodą Marii Montessori.
    
Z Jego inicjatywy organizowane jest dwa razy w roku, z okazji Dnia Dziecka i św. Mikołaja, spotkanie w Atlas Arenie dla kilku tysięcy dzieci z Archidiecezji Łódzkiej.    

                                 

                                         

Foto: Marek Kamiński


Copyright © 2017. All Rights Reserved.