Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Priorytety w rozwoju

Tytuł nieco nawiązuje do mojej publikacji sprzed lat (Priorytety-Kurier Zachodni-Perth, Australia, nr 4/2003) - ale nie jest tp powtórzenie...
…Aczkolwiek...
Aczkolwiek, kiedy ma się sporo lat, wie się, iż wiele nowości to jedynie swoiste i kolejne wariacje na tle...

Puenta ongisiejsza była taka:
"Idą bardzo trudne czasy (które zresztą takimi nie są?...). Priorytetem regionalnego aktywu musi być teraz baczenie, aby nie dać się zjeść konkurencji-jeszcze bardziej demokratycznemu, tolerancyjnemu i postępowemu aktywowi międzynarodowemu.
Postęp wymaga czujności. Szczególnie przy kasie i biurze wydającym przepustki do Raju. Tu i teraz."
 
W czasach jakoby minionych postępowy aktyw niósł postępowe hasła na postępowych szturmówkach – a i w sercach- chociaż z tym to bywało różnie, ponieważ czasy kazały nieraz przyjmować barwy ochronne. I szturmówki. I okrzyki. I deklaracje…

Czasy się zmieniają- to naturalna kolej rzeczy-a z charakterami i nawykami - jakby genetycznie zakodowanymi-trudniej.
No to trzeba aktywność realizować w kolejnych wzmożeniach. Naturalnie kolejnie postępowych. Według aktualnych (chociaż nie tak wcale świeżych) hasełek. Ale-to oczywiste-super postępowych! Jak zwykle?

Co by tu jeszcze…co by tu jeszcze… (starsi pamiętają dalszy ciąg owej niemal kultowej piosenki Wojciecha Młynarskiego pod takim właśnie tytułem- zob. https://www.youtube.com/watch?v=XC_r3h2GuHA)
Mam nadzieję, że dzisiejsza opozycja (a i kadra zarządzająca i ) ma tak ukształtowane charaktery i… pamięć, iż ta piosenka nie ma i nie będzie miała zastosowania.
Jeszcze nie…
Długo nie…
Amen!

za: http://krzysztofnagrodzki.pl


PS. A propos ostatnich wzmożeń postępu i postulatu, aby warszawskiemu skrzyżowaniu nadać nazwę „Rondo praw kobiet”.
 – To jakieś minimalistyczny postulat; należałoby może ująć problem szerzej i postulować nazwę: „Rondo wszelkich lewych wzmożeń” !

Copyright © 2017. All Rights Reserved.