Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Miłosierdzie, jedność i braterstwo

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi był miejscem skupienia Rycerzy Kolumba. Przybyłych przedstawicieli Rad Lokalnych z Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli i Łodzi powitał ks. kan. Wiesław Kamiński, proboszcz parafii i kapelan łódzkiej rady. – W obecnych trudnych czasach

pandemii z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, zaproponowaliśmy Rycerzom Kolumba skupienie. Pragnęliśmy, aby spotkali się i odnowili swoje relacje z Panem Jezusem w Kościele – powiedział Szymon Czyszek przedstawiciel Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba.

Mszy św. przewodniczył abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki a koncelebrowali: ks. prał. Bogumił Karp proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny z Rawy Mazowieckiej, ks. dr Łukasz Burchard sekretarz Księdza Arcybiskupa i ks. prał. Wiesław Kamiński. W wygłoszonej homilii abp Grzegorz Ryś nawiązując do ewangelii św. Marka, która poprzez cud rozmnożenia chleba, ukazuje Pana Jezusa czyniącego miłosierdzie powiedział. - Dobrze wiem, jak ten obszar działalności charytatywnej, miłości praktycznej jest bliski Rycerzom Kolumba, jak wiele rozmaitych inicjatyw podejmujecie. Dlatego myślę, że warto jest poczytać tę ewangelię, która nam pokazuje w jaki sposób Jezus czyni miłosierdzie, byśmy też w czynieniu miłosierdzia szli Jego śladami i czynili je tak jak On czyni.

 Często przed działaniem miłosierdzia wymawiamy się brakiem narzędzi, pieniędzy. Jak czynić miłosierdzie Jezusa pokazał niezwykły kapłan, założyciel Rycerzy Kolumba bł. ks. Michael McGivney. – Rycerze Kolumba narodzili się z najniższej składki, jaka była możliwa. Nie narodzili się z bogaczy amerykańskich, ale wśród biednych katolickich robotników w Stanach, tak biednych, że nie było ich stać na ubezpieczenie się w dużych firmach ubezpieczeniowych. Trzeba było stworzyć własną instytucję ubezpieczeniową wychodząc od składki jednego dolara – powiedział Ksiądz Arcybiskup.

Przedstawiciele Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba podziękowali abp Grzegorzowi Rysiowi za wspólną modlitwę i wręczyli książkę „Duszpasterz Błogosławiony ksiądz Michael McGivney”.  Dalsza część spotkania odbyła się w kościele dolnym, gdzie zgromadzeni wzięli udział w konferencji na temat „Dekalog w nauczaniu św. Jana Pawła II”.

 


    

 

 

Foto: Marek Kamiński

Zdjęcia publikował również tygodnik Niedziela


Copyright © 2017. All Rights Reserved.