Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Otwórzcie drzwi Chrystusowi

W Wielkopostnym Kościele Stacyjnym pw. św. Anny podczas Mszy św. wspólnoty parafii i pielgrzymów, abp Grzegorz Ryś poświęcił obraz przedstawiający Pana Jezusa pukającego do drzwi, które na zewnątrz nie mają klamki.
– Aby odpowiedzieć na pukanie Pana Jezusa ktoś od środka musi je otworzyć. Jest to związane z naszym życiem, żebyśmy otworzyli się na życie z Jezusem, otworzyli nasze serca, nasze umysły – powiedział ks. kan. Piotr Turek proboszcz parafii.

Obraz został podarowany kościołowi przez przyjaciół parafii. Powstał w 1892 r. a inspiracją do jego namalowania było dzieło angielskiego malarza Williama Holmana Hunta (1827-1910) „Światłość świata”. Oryginał z 1853 r. znajduje się w Kaplicy Bocznej Uniwersytetu Oksfordzkiego. Większa replika namalowana przez prawie 70 letniego Hunta znajduje się w Katedrze św. Pawła w Londynie.

– Pod obrazem dodano słowa „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, które powiedział do nas Jan Paweł II na rozpoczęcie swojego pontyfikatu.

W tym trudnym czasie pandemii, który przeżywamy, wszyscy powinniśmy otworzyć się na Chrystusa. Otworzenie się na Niego będzie dla nas wyrazem głębokiej modlitwy, wsparcia, jedności z Nim. Łatwiej ten czas przejdziemy widząc Boga w drugim człowieku i otwierając się na niego - podkreślił Ksiądz Kanonik.
    


 

Foto: Marek Kamiński


Copyright © 2017. All Rights Reserved.