Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Totalitaryzmy i zadania zlecone

Ósmego lipca opublikowaliśmy tekst  autorstwa Pawła Lisickiego - "Trzeci totalitaryzm". Szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę na dwa fragmenty:

"Nie tak dawno moją uwagę przyciągnął pewien tytuł z „Gazety Wyborczej”:

„PiS – trzeci totalitaryzm po faszyzmie i komunizmie”.
Cóż, był to jeden z tych upalnych, letnich dni, kiedy to człowiek ledwo żyje i próbuje, jak tylko może, przeżyć nacierające fale gorąca. Nie ukrywam przeto, że zobaczywszy wspomniane słowa, początkowo pomyślałem, że znalazłem się w stanie delirium lub pomroczności jasnej wywołanej nadmiarem wysokiej temperatury."

"Przecież to jest refleksja na poziomie jakiegoś oszalałego kodziarza, to są myśli, które nie zasługują nie tylko na ich przedstawienie, lecz także nawet na pomyślenie w głowie. Przykład to łamania wszelkich reguł logiki i rozsądku."

Przyjaciel podpowiedział mi, iż to żadna rewelacja.

"Oni" muszą-jak kiedyś-realizować zadania zlecone.
Tyle, że sygnały się zmieniają.
Być może i miejsca emisji.
Dla zmylenia przeciwnika.
To przecie stara bojowa taktyka.

Za: http://krzysztofnagrodzki.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.