Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Łódź: Wota dla świątyni

Podczas uroczystej Mszy św. inaugurującej obchody 25 – lecia Parafii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, abp senior Władysław Ziółek przekazał na ręce proboszcza ks. prałata Wiesława Potakowskiego wykonany ze srebra pektoralny krzyż biskupi i pierścień Miłosierdzia Bożego. Krzyż jest dokładną repliką krzyża, który jest uważany jako cudowny. Znajduje się w świątyni św. Marcelego w Rzymie przy via del Corso. Kiedy 22 maja 1519 r.

świątynia spłonęła, jedynie wielki drewniany krycyfiks z XV wieku ocalał. Rzymianie uznali to za cud. Trzy lata później w Rzymie wybuchła pandemia dżumy. Mieszkańcy wynieśli krzyż i procesyjnie obnosili go po wszystkich dzielnicach miasta, błagając Boga o ustanie pandemii. Po 16 dniach procesji choroba ustąpiła. Ojciec św. Franciszek 26 marca ubiegłego roku życzył sobie, aby ten krzyż został przeniesiony na Watykan. W strugach deszczu Ojciec Święty przemierzał Plac św. Piotra, aby pod tym krzyżem błagać Boga o miłosierdzie dla świata i o ustanie pandemii koronawirusa. - Chciałbym, żeby ten krzyż pozostał tutaj jako moje wotum, aby Ksiądz Prałat umieścił go w stosownym miejscu na utrwalenie tego naszego dzisiejszego, modlitewnego spotkania. Chciałbym jeszcze dołączyć do tego krzyża pierścień i proszę Księdza Prałata, żeby mnie dobrze zrozumiał. Kiedyś ten przepiękny pierścień Miłosierdzia Bożego otrzymałem w darze od Księdza Prałata. Używałem go często. Zmierzam ku kresu mojego ziemskiego pielgrzymowania. Nie wiem jaki los spotka ten pierścień, w czyje dostanie się ręce. Niech on tu razem z tym krzyżem pozostanie w tej świątyni jako moje wotum – powiedział Arcybiskup Senior. Zgromadzeni wierni ten piękny gest nagrodzili gromkimi brawami.

Jadwiga Kamińska

za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.