Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Imieniny Patronki Łodzi

W kościele pw. św. s. Faustyny Kowalskiej już po raz dwudziesty piąty przeżywano uroczystość odpustową. Licznie przybyłych kapłanów, siostry zakonne, parafian, gości, poczty sztandarowe i dzieci, które rok temu przyjęły Pierwszą Komunię świętą, powitał ks. prał. Wiesław Potakowski proboszcz parafii.

- Zaprosiłem dzieci, ponieważ wprowadziliśmy taki zwyczaj, aby w uroczystość odpustową dzieci mogły podziękować Panu Jezusowi za to, że przyszedł do ich serc i że mogą Go przyjmować do swojego serca - powiedział ks. Wiesław. Uroczystej Eucharystii, w której modlono się za rodzinę parafialną i wszystkich uczestników liturgii, aby wzrastała w nich wiara, miłość i nadzieja, przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

Ksiądz Biskup od początku powstania towarzyszy parafii, a 14 października 1996 r. sprawując Mszę św. w Parku Weneckim podarował parafii Mszał Święty. W homilii tak mówił o s. Faustynie – Pan Bóg wybrał Ją do głoszenia niezmierzonych bogactw swojego Miłosierdzia i aby była ambasadorką, sekretarką Boga pełnego miłosierdzia wobec każdego człowieka.

Zwrócił się z prośbą, by w pełni i zawsze ufać Bożemu Miłosierdziu. By to objawiało się m.in. w tym, że w sposób niestrudzony będziemy podnosić się z naszych grzechów przystępując do sakramentu pojednania, w tym szczególnym sanktuarium miłosierdzia jakim jest każdy konfesjonał, a po zjednoczeniu się z Bogiem byśmy powstali z upadku.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik św. s. Faustyny a tam dołączyła do nich procesja z archikatedry. Arcybiskup Grzegorz Ryś zawierzył Miłosierdziu Bożemu nasze miasto i pobłogosławił wszystkich relikwiami Świętej. Siostra Faustyna została ogłoszona Patronką Łodzi 10 grudnia 2005 r. podczas obchodów stulecia urodzin i 85. rocznicy utworzenia diecezji łódzkiej.

za:lodz.niedziela.pl

Foto: Marek Kamiński

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.