Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Łódź: Koncert – Dariusz Stachura i Synowie

Zakończyło się drugie spotkanie I Festiwalu Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Integracja JP II. Każde spotkanie wieńczy koncert.

- Chcemy odkryć jak najpiękniejsze talenty dzieci sprawnych inaczej, ale chcemy też przedstawić osoby, które posiadają talent. Fundacja Integracja JP II ma zintegrować te dwa światy, żeby te talenty mogły być przekazywane światu. Pomoc artystów dla dzieci niepełnosprawnych niech będzie takim drogowskazem. Artyści wspomogą laureatów naszego festiwalu – powiedział ks. dr Piotr Turek prezes fundacji.

17 października odbył się niezwykły koncert Dariusz Stachura i Synowie. Ten wspaniały muzyczny wieczór był w wyjątkowym czasie. 16 października Polacy przeżywali wielką rocznicę. Nasz Rodak w jesienny wieczór 1978 r. podczas konklawe został pierwszym od ponad czterystu lat papieżem spoza Włoch. Radość z wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II ogarnęła całą Polskę. Przed nami kolejna rocznica 22 października 1978 r. Na Placu św. Piotra uroczysta inauguracja pontyfikatu i pierwszy Anioł Pański z Janem Pawłem II.

 Żyjemy w takim wyjątkowym okresie. Myślimy przede wszystkim o dokonaniach św. JP II, o Jego dziełach, o Jego misji. Sam siebie nazywał duszpasterzem rodzin i oczywiście myślał o rodzinach tradycyjnych. Dzisiaj pojęcie rodzin trochę się rozmyło. Do rodziny na pewno musimy zaliczyć niepełnosprawnych, mimo że oni nie mogą często utworzyć takiej pełnowartościowej rodziny. Są to pełnowartościowi ludzie, których musimy cenić, kochać i pomagać im. Oni nas tak uświęcają jak Jan Paweł II był uświęcany przez swoje cierpienie. Oni także uświęcają się swoim cierpieniem i przez to uświęcają nas - powiedział Paweł Gruszczyński Rycerz Zakonu JP II, który na koncert przybył z małżonką Barbarą.

Dariusz Stachura podkreślił, że zaproszenie na wieczór muzyczny jest wielkim zaszczytem.

- Jeśli mogę w czymś pomóc, to chętnie biorę udział w takim projekcie. Zawsze wspieram takie inicjatywy. Jestem zaszczycony i szczęśliwy. To jest koncert w naszej rodzinie, to jest też nasz wieczór rodzinny. Na mój festiwal do Ciechocinka przyjeźdżają również osoby niepełnosprawne.

Wspólnie z Dariuszem Stachurą (tenor) wystąpili synowie Mateusz i Hubert. Mateusz Stachura (baryton) jest artystą Opery i Filharmonii Podlaskiej, współpracuje również ze Sceną Narodową. Hubert Stachura (baryton) jest studentem III roku Wydziału Wokalno Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Artystom towarzyszyły: Bogna Dulińska (fortepian), Zuzanna Niedzielak (klarnet) oraz Magdalena Stachura (flet poprzeczny).

Koncert rozpoczął się wykonaniem utworu „Panis Angelicus”, usłyszeliśmy również pieśni Ave Maria Ch. Gounoda i Ave Maria F. Schuberta. Owacyjnie przyjęto piosenkę „Matko moja ja wiem”, a także takie popularne przeboje jak: „What A Wonderful World”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, „Granada”, „ O Sole Mio”, a na zakończenie wspólnie z publicznością zaśpiewano wielki przebój „Volare”. Artystom za wspaniały koncert podziękowano wielkimi brawami i owacjami na stojąco.

- „Krajobraz Serca” dzisiaj bardzo wzbogaciliście. Krajobraz waszego talentu jest tak bogaty i kolorowy, że na pewno pozostanie to w naszych sercach – powiedział ks. Piotr.

 

 

 

 

za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.