Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Dojrzałość jest piękna

„Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne”.  Tak o kobiecym pięknie mówiła Vivien Leigh, jedna z najpiękniejszych kobiet wszechczasów (znana m.in. jako Scarlett O’Hara z filmu „Przeminęło z wiatrem”).

Dwanaście łódzkich seniorek uczestniczyło w sesji fotograficznej do kalendarza charytatywnego na rok 2022. Pomysłodawczynią projektu i stylizacji była Elżbieta Łacina prezes zarządu DOZ Fundacja dbam o zdrowie. Prace nad kalendarzem trwały dwa miesiące. Dużym wyzwaniem był odpowiedni makijaż profesjonalnie wykonany przez Gabrielę Kwestarz – Biczysko – Look by Gaba. Suknie wieczorowe użyczyła ze swojego atelier fotograf Anna Wajs. Do tej pory pani Ani pozowały młode modelki, a widząc seniorki w tych kreacjach, była bardzo zadowolona z efektu swojej pracy. Pani Łucja Rychlik pracuje jako wolontariuszka w opiece długoterminowej – Wreszcie był czas, który był poświęcony wyłącznie dla mnie.
Taka wielka mobilizacja, zawsze coś komuś od siebie, a to jest tylko i wyłącznie dla mnie. Znalazła się chwila czasu na makijaż, na zdjęcia i  przez ten kalendarz jestem trochę w centrum uwagi – podkreśliła pani Łucja. Jagoda Kropidłowska na propozycję sesji zdjęciowej miała tylko jedno pytanie – czy będą to zdjęcia w kostiumach kąpielowych. Jak dowiedziała się, że nie, natychmiast podjęła decyzję na tak.

- Kobiety są piękne, tylko trzeba to pokazać i nie bać się. Efekt przerósł moje oczekiwania, tzn. wyszłam piękniejsza niż w rzeczywistości – zauważyła pani Jagoda.

Z udziału w zdjęciach do kalendarza cieszyła się Barbara Kowalczyk – Chociaż mam 76 lat, to coś trzeba przeżyć na stare lata. Stylizacja była narzucona, ale ja byłam zadowolona. Miałam zrobione dwie pozy, druga bardziej mi się podobała, ale wybrano pierwszą, ponieważ lepiej komponowała się z całością.
Prezentacja kalendarza charytatywnego odbyła się w Klubie Nauczyciela.
Przybyły modelki – seniorki z rodzinami i przyjaciółmi. Wydarzenie to uświetniła recitalem Anna Cymmerman, ambasadorka fundacji. - Moim talentem jest śpiewanie i mogę z tego korzystać. Jeśli mogę zaśpiewać dla publiczności i dzięki temu innym pomóc, to jest wielka frajda i to kocham – powiedziała śpiewaczka.
Z całości efektu makijażu, stylizacji, zdjęć i projektu graficznego Michała Szafrańskiego zadowolona jest pomysłodawczyni Elżbieta Łacina. - Cieszę się, że trafi on do ludzi i pokaże, że dojrzałość jest piękna. Uświadomi seniorom, że warto wyjść z domu i korzystać z życia.

Całkowity dochód z kalendarza charytatywnego będzie przeznaczony na organizację spotkań, koncertów, a także na bezpłatne badania dla seniorów.

Projekt mógł być zrealizowany dzięki wspaniałym dwunastu modelkom, DOZ Fundacja dbam o zdrowie oraz BUT Przygodowo „Wypoczynek dla seniora”. Patronat honorowy objęła Hanna Zdanowska Przezydent Miasta Łodzi.

 


  

                                                                                                                                            

Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.