Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska- Łódź: Bukiet najpiękniejszych pieśni

Z koncertem „Bukiet najpiękniejszych pieśni” w sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus wystąpiła śpiewająca Rodzina Kaczmarków: mama Iwona – sopran, tata Piotr – tenor oraz synowie Adam – tenor i Wojciech – baryton. - Rodzinne śpiewanie, to jest coś takiego, co nie da się opisać w dwóch słowach.

Ja jako matka przeżywam to najbardziej. Dla każdego rodzica występy dzieci są czymś wyjątkowym, a my możemy występować razem z nimi, więc jest to coś wspaniałego i cudownego – powiedziała pani Iwona.

W pierwszej części koncertu ze względu na obchodzone w listopadzie Święto Niepodległości, a także obecnie bardzo trudną sytuacją na naszej granicy, nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych. Koncert rozpoczął Piotr Kaczmarek pieśnią „Ojczyzno ma”, którą rozpowszechnił podczas Mszy świętych za Ojczyznę bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Usłyszeliśmy także „Biały Krzyż” Krzysztofa Klenczona, którą poświęcił swojemu ojcu walczącemu w Armii Krajowej, a zaśpiewał ją Adam Kaczmarek. Wojciech Kaczmarek wykonał pieśń Włodzimierza Korcza „Póki Polska żyje w nas”. Pieśń „Modlitwa obozowa” powstała na początku II wojny światowej w obozie w Rumunii, gdzie znajdowali się internowani polscy żołnierze. Autorem słów i kompozytorem muzyki był Adam Kowalski. Ten piękny utwór wykonała Iwona Kaczmarek, a widownia wysłuchała go na stojąco. „Matko moja ja wiem” to pieśń oddająca charakter pożegnania matki, której syn wyrusza na wojnę a zaśpiewali ją Wojciech i Adam.

 W drugiej części koncertu usłyszeliśmy natomiast standardy światowe takie jak: „What a wonderful word” Louisa Armstronga czy „Strangers In The Night” Franka Sinatry.

Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem Rodziny Kaczmarków arii „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki Franza Lehára „Wesoła wdówka”.

Przed koncertem została odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 25 – rocznicy sakramentu małżeństwa Iwony i Piotra Kaczmarków. Państwo Kaczmarkowie 25 lat temu ślubowali właśnie w tej świątyni. Ojciec Józef Łągwa, pomysłodawca koncertu, obchodził również swoje urodziny. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem stu lat dla jubilatów.

za:lodz.niedziela.pl

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.