Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-W sprawie przepustek. Z listów do przyjaciół. I znajomych

Pamiętasz Kolego z naszego szczątkowego doświadczenia wojskowego, iż przepustka była swoistą gratką...
(Szczątkowego doświadczenia-bo miesięczny obóz wojskowy dla studentów po czwartym roku, odbywany w zwartych koleżeńskich okolicznościach-to nie to, co prawdziwie rekrucka szkoła przeżycia :-) ....)

Ale i nam zostały jakieś wspomnienia...

Co prawda nie dramatyczne-bo czyż można nazwać "dramatyczną" składkę na winko (czy coś mocniejszego) dla komisji, która miała za zadanie ocenić nasz-teoretyczny-stopień opanowania sztuki wojennej?...
 
Teoretyczno-praktyczny-bo na strzelnicy to już należało się wykazać konkretną celnością rażenia wroga w tarczy upodobnionego.       
I się raziło-bo była wreszcie jakaś możliwość wystrzelenia nie ze ślepakówi a na ostro i do konkretnego celu-dobrze,że do tarczy :-)

Zatem-wracając do przepustek-i okołoprzepustkowych "okoliczności" - bywało różnie; na dłuższe próbowało się dotrzeć w rodzinne strony a na króciutkie znaleźć miłe dziewcze, które nie byłoby od tego, żeby nie uwierzyć w szczerość uczuć studenta w żołnierskich okolicznościach...

Mijały i mijają lata...
Zdobywaliśmy czy próbowali zdobywać różne przepustki...

A teraz trzeba zacząć się dobrze rozglądać i starać o kolejną, stałą.
I Najważniejszą!
Rzec można - Wieczną! :-)
 
Copyright © 2017. All Rights Reserved.