Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Jesteśmy razem

W dolnym kościele parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa wraz z zespołem muzycznym zaśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Życzenia świąteczne 145 uczestnikom wieczerzy wigilijnej

złożyli dr Ewa Sieńko  prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej, ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii oraz ks. kan. Piotr Kosmala duszpasterz osób niepełnosprawnych. - Spotkanie wigilijne to jedno z wielu naszych spotkań. Cyklicznie jesteśmy w tym kościele w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św., ale dzisiaj jest to wyjątkowe, przedświąteczne. Każdy, kto przychodzi do nas ma jakąś niepełnosprawność, najwięcej jest osób z niepełnosprawnością ruchową. Oprócz codziennych trudności jak się utrzymać, z czego opłacić rachunki, do tego dochodzą także różne bariery architektoniczne. Dzisiejsza wieczerza wigilijna jest dla niektórych jedyną, bo albo są samotni, albo ich po prostu nie stać. Pragniemy, aby ta wigilia była jak w rodzinie, biały obrus, dekoracje, elegancko podane tradycyjne potrawy – powiedział ks. Piotr.
    Dla Ewy Sobczak jest to bardzo ważny dzień i daje jej dużo radości. Wszyscy się jednoczą, są uśmiechnięci i śpiewają kolędy.  - Czasami jest to dużo ładniejsza wigilia niż w gronie najbliższych i bardzo odczuwam wtedy bliskość Pana Boga. Jest dużo życzliwych ludzi wokół mnie, wszyscy wzajemnie sobie pomagamy i pokazujemy, że dobro istnieje nie tylko w słowach, ale i w czynie – mówiła Beata Jaworska.
    Uczestnicy spotkania podkreślali, że ten wieczór jest dla nich wyjątkowy. Ludzie, którzy na co dzień borykają się z różnymi trudnościami fizycznymi i psychicznymi, dzisiaj są wszyscy razem. - Jedna rzecz, którą zawsze powtarzam jest to, że ja się od nich uczę pokory, i zupełnie innego spojrzenia na świat. Oni mi pomagają w moim życiu, ale myślę też, że sobie wzajemnie pomagamy – podkreśliła pani prezes.
    Przy pięknie przystrojonych świątecznych stołach, po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń, dzielono się radością, że są razem na tej wieczerzy wigilijnej.
    

                                                             
Foto: Marek Kamiński


Copyright © 2017. All Rights Reserved.