Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Zaparciuchy krajowe?

Kto nie przeżył kilka etapów wdrażania edukacji mas przez postępowe władze, ten nie doceni elegancji a nawet subtelności, z jaką wiceprzewodniczący Graboś z KRRiTV wykładał w czwartkowy przedkanikulny dzień kolejnej sejmowej komisji niuanse rozdzielnictwa miejsc dla nadawców obrazu i dźwięku na multipleksie. To nie była ciężka smoła obronna, którą zazwyczaj leje na moherowe oddziały szturmujące postępowe decyzje sam Przewodniczący Dworak. No i wniosek o zakończenie prac komisji nie pojawił się na samym początku. A mógł przecie, jak uczy historia.
Pan Wice w tysiącach pogodnych i skomplikowanych słów wyłożył – jeżeli dobrze zrozumiałem - iż przydziały dla mocarzy finansowych, którzy okazali się po otrzymaniu koncesji chudopachołkami i wymagali akcji charytatywnej budżetu poprzez rozłożenie opłaty na wiele lat, jest jak najbardziej zgodny z prawem i nic nikomu do tego, natomiast wieloletnia wydolność finansowa Fundacji Lux Veritatis (TV Trwam) i gotowość wniesienia należności, mogłaby narazić samą Fundację na duże wydatki i wynikają z tego przykrość - zatem o co chodzi?
Po takim brawurowym wywodzie, nie powinno się brać za bary z postępową mądrością, zatem jak najbardziej słuszny był wniosek z lewa o zaprzestanie nękania wadzy dalszymi pytaniami o sens. Kiedy wadza mówi z uśmiechem, że możecie nam… to nie wolno w nieskończoność igrać z jej dobrą wolą i cierpliwością, bo…
I dlatego miliony mogą pisać protesty, petycje, domagać się, maszerować, podejmować uchwały, a „wadzy raz zdobytej nie oddaje się” – jak odkrył jeden z klasyków postępu. Wadzy i mediów-  pasa transmisyjnego do mas. Rozumiemy się?... 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.