Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Przesłanie do Narodów Polski i Rosji

Wspólne Przesłanie do Narodów Polski i Rosji, podpisane przez abpa Michalika i patriarchę Cyryla wzbudziło niesłychaną nerwowości na wielu portalach. Spoko ludzie! Posłuchajcie ( i przeczytajcie) ze zrozumieniem co ma do przekazania abp Michalik. To spotkanie dużo (potencjalnie) może otworzyć a niczego nie zamyka. Zobaczymy jakie będą owoce...Kościół działa również na płaszczyźnie dyplomatycznej.
Utożsamiam się z jednym z wpisów na portalu: „Spotkanie polsko rosyjskie może otworzyć furtki dla działania zwykłych Rosjan, którzy próbują ocalić pamięć o bolszewickich prześladowaniach religii. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ostrożnie, ale z nadzieją!”
Jeżeli miałbym podjąć decyzję - tu i teraz - gdzie stanąć, bez wahania staje po stronie mojego Episkopatu, a nie kombinacji rożnej proweniencji (nie łudźmy się.)


Copyright © 2017. All Rights Reserved.