Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. Waldemar Kulbat: Krytyki słuszne i niesłuszne

Czasem niespodziewanie mamy możność wysłuchania czyichś zwierzeń lub krytyk. Nieraz krytyki te dotyczą wiary, religii, Kościoła. Bardzo często owe krytyki są naznaczone emocjami, pasją a nawet wewnętrznym bólem. Te emocje mogą przechodzić nawet w postawę nienawiści i agresji.

Miejscem tych krytyk staje się sklep, poczekalnia, przysłowiowy magiel, czy środek transportu. Dla wielu pretekstem są sprawy finansowe. Inne krytyki są związane z plotkami na temat życia księży. Nie wszyscy się orientują, że w społeczeństwie krąży wiele kłamstw na ten temat, sfabrykowanych jeszcze przez SB. Wielu krytykom nie podoba się przede wszystkim nauka moralna Kościoła, jego zdecydowana postawa w obronie ludzkiego życia. Wiele zarzutów wypowiadanych pod adresem Kościoła i księży to powielane przez media stereotypy. Tutaj płacimy cenę za brak rozpowszechnienia prasy katolickiej. Niektóre zarzuty dotyczą zbyt biurokratycznego podejścia do wiernych w kancelarii parafialnej, czasem spotykamy się z krytyką w kwestii ofiar składanych z okazji posług religijnych. Nie da się ukryć, że społeczeństwo jest bardzo wyczulone na sprawy finansowe, zwłaszcza, że nie zawsze duszpasterze potrafią właściwie ukształtować sumienia w poczuciu odpowiedzialności za sprawy Kościoła także w dziedzinie materialnej. Niestety można się spotkać z postawą zupełnej obojętności względem dobra wspólnoty wiary. Badania medialne wykazują, że ogromna jest liczba telewidzów oglądających programy pornograficzne, okultystyczne, czy też wręcz antychrześcijańskie. Wielu z nich przez całe lata nie uczestniczy w praktykach religijnych, nie przystępuje do sakramentów św., nie uczestniczy w rekolekcjach. Wielu z nich żyje w grzechach ciężkich, co rodzi w nich postawę złości, zatwardziałości i nienawiści względem Kościoła.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.