Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Obowiązek wierności

Czy żyjemy w całkowicie przyjaznym, życzliwym nam  świecie, w którym możemy się cieszyć doskonałym spokojem? Rzeczywistość temu przeczy. Piękne pogody przerywane są burzami, na ekranach oglądamy skutki tajfunów, trzęsień ziemi, powodzi czy pożarów. Także w dziedzinie duchowej nasze życie nie jest sielanką, ciągle znajdujemy się wobec pokus, wyzwań, medialnych manipulacji.

Choć pragniemy żyć zgodnie z zasadą miłości Boga i bliźniego  spotykamy się z podstępem, agresją nienawiścią. Ale już drzewo raju skrywało nienawistnego węża. Gdy zwiedzamy podzwrotnikowe dżungle oszałamiające urokiem i pięknem, musimy uważać na jadowite skorpiony, żmije, meduzy czy ośmiornice. Nasi przodkowie także przeżywali śmiertelne zagrożenia, musieli toczyć obronne wojny, a wszystko czym się cieszymy zostało wywalczone ofiarą ich potu i krwi. Nie oszczędzone im były duchowe zmagania, o zachowanie wiary, własnej tożsamości, języka i kultury. Nasi rodzice musieli wytrwać w walce z totalitarnymi ideologiami wzajemnej nienawiści, programowej ateizacji i demoralizacji.

Dzisiaj współczesne pokolenie Polaków znajduje się w konfrontacji z ideologiami, które pod hasłem zmian kulturowych prowadzą podstępną walkę z chrześcijaństwem uderzając w rodzinę, życie nienarodzonych dzieci, życie ludzi chorych i słabych. Jak stwierdził trafnie ks. Inf. Ireneusz Skubiś dzisiejsza ideologia „gender”, jest może jeszcze bardziej podstępna, zdradliwa i niebezpieczna niż dawne totalitarne ideologie, gdyż jest uderzeniem w boży porządek i boże prawa, w naukę Pisma św. Dlatego katolicy nie mogą być bierni i muszą bronić bożego ideału życia rodzinnego troszcząc się o wierność chrześcijańskim wartościom w życiu społeczeństwa i narodu.  

Copyright © 2017. All Rights Reserved.