Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Z listów do przyjaciół. I znajomych. W miarę budowy

W latach konsekwentnego wdrażania słusznych haseł, nie rozumiem Twoich - jakby nienadążających za czasami- rozterek.

Czyżbyś zapomniał, iż walka zaostrza się w miarę budowy postępowego i ponad granicami ustroju (tow. J. Stalin)?!

Czyżbyś nie pamiętał ponadczasowego zaparcia ludzi honoru i kasy, iż „wadzy raz zdobytej nie oddamy!” (tow. W. Gomułka)?

I czyżbyś nie dostrzegał jak groźne rączki prawicy wyciągają się, żeby zabrać, żeby wyszarpać, żeby zepsuć to wszystko co przez te lata, wspólnym (po)rozumnym wysiłkiem zostało osiągnięte.

I ulokowane gdzie trzeba.

Nic to, że barwy i szyldy jakby nieco zretuszowane. I to może Ciebie myli. Metody Kolego! Metody się liczą. I dlatego musisz się otrząsnąć z wahań,  nieprzystających ludziom politycznego pragmatyzmu. Doceń jakich niestandardowych i twórczych scenariuszy musimy być aktorami i odbiorcami: Kiedyś stwierdzało się np. że w wynik demokratycznych wyborów padło 99,97 proc. na rzecz słusznych list, ludzi i kierunków i cześć! I któż chciałby kontestować marsz w postępowym kierunku!? No, chyba, że wróg ojczyzny, ustroju i partii. Rozumiemy się?

Czasy się nieco zmieniły, technikę wprowadzono, a i ludzie – niektórzy, naturalnie - jakby nieco – mimo wszystko – zbeszczelnieli, zatem należy więcej finezji, żeby wyjść na swoje… Więcej pomyślunku, pomyślunku! Takie czasy Kolego!

Co nie znaczy, że kiedy przyjdzie potrzeba, aby bronić... no ….demokracji – przed elementami, nie użyje się tradycyjnych schematów.

Ale przyznasz, że ta tygodniowa wyborcza awanturka wyszła super! Liczy się, liczy i jakby nie sumować wychodzi dobrze! Co było dostawione już się nie odstawi, co było odrzucone już się nie przywróci. Jest jak trzeba. Demokratycznie. A awanturnikom mówimy twarde, uczciwe, postępowe, kajdankowe NIE!

Komisję Wyborczą się wymieni, żaden problem. Zawsze stawiało się na kadry.

Zatem Kolego odrzuć te niestosowne pokwękiwania. Postęp to postęp!

Copyright © 2017. All Rights Reserved.