Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Procesje i procesy wiosennych dni.

Minęło już nieco czasu od ogłoszenia, iż lud, mimo standardowych starań, wybrał jednak Andrzeja Dudę, a Ty nadal w szoku powyborczym , niepozwalającym na normalne trawienie codzienności. I ten horror zaściankowych procesji „Bożego ciała” ! Żeby chociaż pląsali z piórkami na tyłkach jak w tęczowych homoparadach.
Jak żyć, kiedy ciemnogród za drzwiami ? I na ulicach. I przy urnach! Ech, ta demokracja!
*
Spokojnie. Młodzież (niekoniecznie metrykalna) z postępowych – nie tylko partyjnych - zaciągów, mimo przygnębienia, już wzięła się do roboty. Jeszcze dosyć niemrawo i mało przekonywująco, ale do jesieni rozkręcą się.

Dla przykładu: Jakiś, chyba małolat, tak eksplodował postępową, wiosenną otwartością na świat: „Duda to Kaczyński, a Kaczyński to smoleńskie szaleństwo, władza Rydzyka i ks. Oko, katolicki skansen w stylu Iranu, niszczenie wolności mediów i wolności tworzenia, wolności osobistej, obyczajowe średniowiecze, zakwestionowanie teorii Darwina /.../ i jeszcze więcej upiornych pomników Jana Pawła II” (za „Poniedziałek w Iranie, wSieci nr 21 z maja 2015)

Napisałem „małolat”, ponieważ nie mieści się w głowie, że w dobie łatwego dostępu do wiedzy o faktach, dorosły homo sapiens mógłby operować schematami, dyrdymałami i fałszywkami na takim poziomie. Od Średniowiecza do Smoleńska, z Darwinem po drodze dokonywać takiej autodemaskacji ignoranctwa. Nie matura, lecz chęć szczera... Albo obowiązek…
Homo sapiens…
Chyba, że „sapiens” wyparowało. Nauka notuje takie ewolucyjne powikłania.

***
Kolego, kolejny raz proszę: Szanuj swoje wysokie czoło, siwiznę na skroniach i jakąś tam pozycję, bo wygłupić się łatwo. Teraz, w dobie szybkich mediów, informacje chyżo rozchodzą się po ludziach, a wielu lubi sprawdzać ich poziom. I szukać sensu.
*
Żaden system, żadne władanie bez głębszej wiedzy o naszym ludzkim rodowodzie, o przedwiecznych wskazaniach dobrej drogi życia, nie ma sensu. Tym analizuj. Ze świadomością ciągłej obecności i działań Zła. To Kolego nie teoria. To praktyka. Najtrudniejsza. Reszta to infantylne majaki, że się przechytrzy.
*
Czy zdajesz sobie np. sprawę jaki błąd popełniasz, stawiając chrześcijaństwo i inne religie na tym samym poziomi? Nawet jeśli nie znasz ( z lenistwa) fundamentalnych zasad tych ( i innych) wierzeń, to przecież widzisz skutki ich interpretowania.
*
Również ateizm, jest – jak widać po czynach – antyteizmem. Z wiadomymi skutkami. Nie daj się zwodzić poprzez sycenie umysłu lewym bełkotem- narzędziem Mąciciela. Finalna cena jest okrutna. Mimo chwilowych – bywa - osiągów.
*
Nie każda informacja prowadzi do prawdy. Musi wypływać z jej weryfikacji. Chrześcijaństwo zostało zweryfikowane u podstawy – przez życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. I poprzez późniejsze – nazwijmy to neutralnie – niewytłumaczalne naukowo zjawiska.
*
Mała wiedza, wielkie przekonanie o mądrości. Tak to jest na tym padole. Zło wie jak nami manipulować. Uporządkuj zatem system wartości, pojęcia, nabierz wiedzy. Wtedy nie będzie nieporozumień na tak podstawowym poziomie. Tak Kolego – podstawowym!

*
Wyznałeś postępowo i nieopatrznie: „ /…/ nigdy nie oceniałem jakiejkolwiek religii, a tym bardziej ich porównywałem. To jakiś absurd!”

- Dlaczego nieopatrznie?
- Ano właśnie dlatego, że analiza rzeczywistości to podstawowy obowiązek człowieka. Każdego. Inaczej staje się lemingiem. Chociaż i on analizuje, jeno na pato- poziomie.
Wycofaj się z tej deklaracji. W końcu każdemu może się zdarzyć …słabszy moment w myśleniu.

***

I dlatego daj sobie szansę; nie kpij więcej z modlitw ludzi, nie szydź z Prezydenta Elekta na Jasnej Górze. Kiedyś – daj Boże – zrozumiesz, że modlił się i za Twoje dobro.


Copyright © 2017. All Rights Reserved.