Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki. Z listów do przyjaciół. I znajomych. Natchnienia aktywu

Rozumiem Twój ból/bul/bul po wyborach. Nie wasz prezydent, nie wasz sejm, nie wasz senat, nie wasz rząd, nie wasz folwark. I te szybkie zmiany w układzie. Jak tu żyć !?!

Spoko Kolego. Nikt nie będzie walił świtaniem do Twoich drzwi, ponieważ za miłość w dodatku platoniczną, prawica nikogo nie gnębi. No, może odejmie nieco rozkoszy z oglądania czy wysłuchiwania postępowego ble-ble aktywu natchnionego (czy stymulowanego ) przez wadzę postępu. Postępu postępującego ku…
- No właśnie ku czemu?...
- Ale to zostawmy na później.

Tymczasem powiedz, czy ten lament wszelakiego zlewaczenia (nie mylić z lewicą typu przedwojennego PPS), nie jest jakby wzięty od Kalego z „W pustyni i w puszczy” ?  ( Chyba pamiętasz książkę naszego noblisty Henryka Sienkiewicza?) Wcześniej mieli opozycję w …powiedzmy – niedoważaniu; oraz tamże przyzwoitość i lojalność wobec szarego ludu miast i wsi. A teraz horror - bo rozliczenie wszelkich szalbierstw może ukazać jak i za ile urządzano Polaków. I państwo.
Straszno i smutno.

- No bo jakże tak ?!
- Jakieś rozliczenia?…   
Wiadomo wszak – wykładałeś mi bezpruderyjne kanony władania, iż: „każda policja bije a każda władza kradnie.” Więc o co ten krzyk!? Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt czy nawet set miliardów w te czy we wte – w końcu produkt narodowy brutto wynika z przepływów, nie? A lud ma chłonąć z przekaziorów jak mu dobrze.

Jeno jakby przespaliśwa wiedzę, iż już nie ma monopolu medialnego i ludzie nie kupują byle potoczystości, ponieważ mogą je weryfikować również w doniesieniach alternatywnych. Jest – o zgrozo! - Telewizja Trwam i Radio Maryja, jest tv Republika, są wSieci, Do Rzeczy, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Gazeta Polska tygodnik i Codzienna – aby wymienić kilka. No i coraz bardziej popularny Internet, wykorzystywany szczególnie przez młodych; w dodatku niemających zesklerowaciałej pamięci.  

No i co teraz będzie, kiedy dodatkowo naprawdę odpartyjni się, upubliczni i uzwyczaini TVP i PR do podawania INFORMACJI, a nie biuletynów pod…powiedzmy - trynd…
Co to będzie, jeżeli i inni nosiciele informacji będą uważnie pilnowani, aby nie słali fałszywek i judzenia?...
Co będzie, kiedy zasady cywilizacji łacińskiej będą konsekwentnie, z determinacją, wdrażane do naszego życia?...

Obawiam się, iż agenci lewizny zaczną kąsać ze strachu przed koniecznością wejścia w nowy świat. Świat sensu, prawdy, sprawiedliwości i prawa równego dla wszystkich. Rzeczywistości w której większość ludzi – „my naród” -  nie kupi już byle czego, ktokolwiek byłby oferentem, choćby nadal pakowanego w brzęczący słowotok. Szczególnie przez tuby postępu z przykręconym złotodajnym kurkiem.

Zacznie się – już się zaczęło- podkręcanie atmosfery:
- Nie można oddać Polski w jedne ręce! Ogłosił Grzegorz Schetyna, którego ugrupowanie zarządzało wespół – zespół nieszczęsną Rzeczpospolitą latami.
- Czy to konstruowanie alibi dla jakichś akcji?...
- Z jakichś kolejnych czarnych natchnień wynikających?....    

Ta nerwówka w szeregach przegranych, te podejrzenia iż każdy myśli tylko kategoriami rwania sukna ku sobie (to z „Potopu”), wskazuje na jakąś pomroczność. Również w duszach.
Zatem więcej światła !


Copyright © 2017. All Rights Reserved.