Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. Kazimierz Kurek - Słowo na niedzielę

Gdy Pan odmienił los Syjonu…
/Ps 126 /
Adwent – to także czas, w którym odsłania się pełnia Bożego ojcostwa. A dziś „Syjon” tak bardzo potrzebuje doświadczyć ojcostwa samego Boga. I doświadczyć ojcostwa poszczególnych mężczyzn; ojcostwa tych, którzy wybrali powołanie do życia w małżeństwie i w rodzinie i tych, którzy wybrali powołanie do życia kapłańskiego czy zakonnego – ojcostwa duchowego.

W minionym tygodniu w Domu Literatury w Warszawie miała miejsce promocja książki pt. „Rodzice prezydenta”, stanowiącej wywiad-rzekę z pp. Janina i Janem Dudami, przeprowadzony przez red. Milenę Kindziuk – dziennikarkę Tyg. NIEDZIELA. To spotkanie - uświetnione obecnością Syna bohaterów książki – zapisało się w pamięci obecnych jako wielkie wołanie do mężczyzn, aby odnaleźli najpiękniejszy kształt swego ojcostwa.

Wystarczy przywołać kilka zdań wypowiedzianych przez  Ojca p. Prezydenta:
„Tłumaczyłem Andrzejkowi, że musi być odważny. Że cnota to w życiu najlepszy biznes. Jeśli człowiek pilnuje, żeby był porządny i uczciwy, to zawsze w życiu do czegoś dojdzie i będzie budził zaufanie. A jeśli Pan Bóg dołoży mu do tego zdolności, to już jest pełna satysfakcja. Ale wtedy trzeba bardziej służyć. Wykorzystać talenty, żeby służyć innym. I do tego nie trzeba być wcale prezydentem. Mój ojciec był  kuśnierzem i też świetnie służył innym.
Odpowiedzialny ojciec przede wszystkim marzy o tym, aby jego dziecko było zbawione po  długim, dobrym i szczęśliwym życiu”.

Gdy p. Jan Duda publicznie wypowiedział „to marzenie” odnoszące się do własnych dzieci – zgromadzeni zostali tak uwzniośleni, że „głęboka cisza” zapadła na dłuższą chwilę. Bo to jest sedno marzeń ojca. I chyba poniekąd „pełnia dojrzałego ojcostwa”.

Patrząc na mijający rok – Pan Bóg dał nam wiele łask. „Odmieniał nasz ojczysty Syjon”.  W znaku tego świadectwa Rodziców Prezydenta dał nam także wezwanie, aby odnowić  we współpracy ze Stwórcą „ten Syjon, który jest domem – miejscem wychowywania dzieci”. Myślę, że do tych wielkich wydarzeń jak wybory prezydenckie czy parlamentarne – Boża Opatrzność jakby dołożyła kolejny dar: świadectwo polskiego domu, w którym Boże Orędzie przekłada się na codzienny rytm wychowania. I to jest dziś zadanie adwentowe: odnawiać każdy „domowy Syjon” na miarę Bożego planu. Ale to będzie możliwe, gdy mężczyźni zapragną jak najpełniej przezywać swoje ojcostwo.

II niedziela Adwentu, 2015 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.