Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Lisie horyzonty

Pewne porzekadło mówi, że jeżeli kogoś Stwórca chce pokarać, odbiera mu rozum. Ponieważ wiemy, że Pan Bóg jest jednak pełen miłosierdzia, daje również szansę na odzyskanie równowagi. Zatem i zlewaczeni osobnicy mogą starać się o jej odzyskanie - psychiczne i intelektualne. Warunkiem jest jednak rzetelny rachunek sumienia i chęć poprawy.

Póki co, jednak jesteśmy świadkami dokumentowania pełnego pychy odejścia od realu w ocenie rzeczywistości a i samego siebie w niej; środowiskowego nadymania kompleksów.

- Dlaczego kompleksów?  


-Należałoby zapytać mądrych i doświadczonych psychologów, bądź innych specjalistów, czy prawdziwie (prawdziwie!) inteligentny człowiek, o autentycznych osiągnięciach i realnej samoocenie, mógłby zdobyć się na takie cóś (cytuję za GPC z 22.12.2015):

>>(Jarosław Kaczyński- przyp. red.) dowiaduje się oto, że kochają go wprawdzie ludzie biedniejsi i mniej wykształceni, ale naprawdę wykształcona Polska ma go w głębokim poważaniu. Szydzi z niego i kpi /na Temat.pl/<<  

Żal człowieka, żal takich ludzi, bo widać, że nadęcie pychą – po śmieszność - nie ustaje, a pycha to…etc.
Luuuudzie! Trzeba pomóc jakoś Lisowi i lisowykształtnym – wszak to jednak stworzenia Boże. Mimo, że uwikłani w samowykształcenie… czy samouwielbienie?… Tak czy siak - uwikłani.

A może wikłani?....

Mój skromniutki udział byłby taki:

Nadymaj się z rozwagą
aby Cię pycha nie uniosła
i w górze nie zmieniła
w osłaCopyright © 2017. All Rights Reserved.