Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Wiosenne pobudzenia postępu

Podesłałaś mi czemuś - zrodzony zapewne w ramach pobudzenia wiosennego i biegający po postępowych portalach  - super wywód, jak to pewien duchowny Sekretarz miał o. Rydzyka w poważaniu. ( „ /…/ TV Trwam to medium partyjne. Niech ojciec Rydzyk rozliczy się z mętnych działań”)

Moja droga, tyn trynd był uruchamiany wieki temu, w czasach kiedy lewizna różnej maści, a i inni zwiedzeni, próbowali psioczyć a nawet zablokować konkurencję w ramach znanej dyrektywy, iż panowania raz zdobytego nie oddaje się. A kto ma media ten ma wadzę! Wtedy rzeczywiście funkcjonowali i w Kościele i w postępowych mediach tacy TW jak….no, mniejsza z tym, oraz gorliwcy nowych tendencji, jak… też spuśćmy zasłonę litości…

Czego tam nie było - i zdefraudowana kasa na stocznie, i zawłaszczone świadectwa prywatyzacyjne, i inne niecności. Jednak mimo wysiłków prokuratury i wrzawy w postępowych mediach, jakoś się nie udało. Nie udało się zepchnąć do niebytu, ten - zrodzony z wielkiego umiłowania Boga, ludzi i Ojczyzny – projekt: Radio Maryja a następnie TV Trwam. Lud, Episkopat ( z nielicznymi wyjątkami) stał za Redemptorystami a i Ojciec Święty Jan Paweł II po kilku audiencjach dla Rodziny Radia Maryja i Ojca Rydzyka wyraźnie oświadczył: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio, co się nazywa Radio Maryja” ? Nie pamiętasz ?

Teraz, po latach widać, co wyrasta na polskiej glebie, po odchwaszczaniu umysłów i dobrej siejbie. Prawdać - są i inne sensowne media, ale trzeba pamiętać, kto zdobywał przyczółki, kto je poszerzał, kto wyrąbywał w gąszczach niepamięci i bylejakości trakt. Można rzec za poetą: Spisane zostały czyny i rozmowy.

Długa i ciężka była to praca. Ale czyż nie ona, czyż nie ten wieloletni czyn budzenia myślenia po latach glajszachtowania, ta modlitwa milionów - czyż nie to sprawiło, iż doczekaliśmy wielkiej szansy na odbudowę normalności? Na restaurowanie naszej – łacińskiej - cywilizacji. Ustroju konstruowanego na potężnych fundamentach Ewangelii, pamięci, wiedzy, logiki, życzliwości dla błądzących, ale i zdecydowania wobec recydywistów antypolskości, antycywilizacji.  
A niemało ich wyłania się z odmętów powyborczego stresu. Z topieli zwodzenia, przymuszania i zadań zlecanych. Z rezygnacji poszukiwania sensu poza blichtrem codziennej gorączki i bieżączki.

Moja droga, trzeba w końcu przejść do następnej klasy. I zajmować się pryncypiami a nie obrazkami z lewych półek, wypłowiałymi zresztą, dla zademonstrowania niezależności (od czego? Od mądrości, wiedzy?...).  
Wszak mamy swoje lata.
A i młodym warto przekazać coś sensownego - „długoterminowego”.
Przecież nie te widoczki codziennego kolorowania – cóż, że z zagranicznymi pejzażami.
One muszą po jakimś czasie wyblaknąć.
I tak się dzieje.
Normalne.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.