Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Trele morele, postępowe nastroje
Właściwie powinienem ten list zatytułować letnie, czy nawet – wakacyjne - nastroje, ale biorąc pod uwagę Twoją nieustającą postępową gorliwość i gotowość do dawania baczenia na dzianie się w bieżączce, przyjmuję bakcyl postępowości za czynnik wiodący niezależny od pory roku i aury.
A ponieważ nie chciałbym, abyś uznał, że poniechałem trudu niesienia bliźniemu kaganka oświaty (mimo kanikuły i należnego wiekowi odpoczynku ), zatem spróbujmy załatwić kilka tematów w tej upalnej zbiorówce. Sorry – taki mamy klimat.

Swego czasu uznałeś, że robię sobie jaja z poważnych spraw pisząc w czerwcowym liście „Nasi w tryndach” .
- I co? Czy po kilku tygodniach nie przyznasz, iż teza o agentach PiS-u w opozycji potwierdza się bez wątpliwości?
- Mowa ob. Schetyny na konwencji PO (ale przecie nie tylko); rozróby wewnątrz tej organizacji; popiskiwania, zawijasy, wpadki osobiste czy – nazwijmy - ogólnorozwojowe Nowoczesnej (bądź nowoczerskiej – jak zwie ich Marcin Wolski); skwaszone donosy zagraniczne w „temacie TK” , i inne zaKODowane smętnice - to przecie najbardziej widoczne efekty pracy naszych u was.

Byłbym niesprawiedliwy pomijając wieloletni już trud ob. S. Niesiołowskiego, którego ongiś nie przyjęto do PiS ( a wcześniej rzucano mu kłody w łódzkim ZCHN-ie), ponieważ uznano zapewne, iż będzie efektywniejszy w budowaniu swoistego oblicza konkurencyjnego ugrupowania. I jest! Tak skutecznie, iż można się nawet obawiać czy ma wystarczającą ochronę…
W końcu tzw. opozycja musi dostrzec destrukcyjne działania w swoich szeregach.

A sytuacja tam nie jest za wesoła. Rzeczywisty i skuteczny ośrodek odnowy ducha, umysłu i woli Polaków – Radio Maryja i TV Trwam – „Imperium” wspaniałych Redemptorystów z charyzmatycznym o. Rydzykiem w roli niestrudzonego inicjatora, przez 25 lat potrafiło przeorać, zasiać i doprowadzić ( a raczej doprowadzać – bo to praca bez końca) Polaków, wielu Polaków, czy nawet większość Polaków do wyjścia z dewastacji ducha przez wojnę, tudzież powojenne nawałnice fizyczne oraz propagandowe glajszlachtujące umysły i paraliżujące wolę.

Nie chcesz dać się namówić (Centrala zakazała?... ? ) na chociażby jeden wyjazd na Jasną Górę, żeby zobaczyć, a może nawet przeżyć, jak wygląda to - dobrowolne wszak i za własną kasę – spotkanie ludzi, którzy nie poddali się zwodzeniu postępowych flecistów? I budują wspólnotę. Polską jedność ludzi Wiary i Nadziei. Społeczność odbudowy i budowy – Ducha, ale i konkretnych, materialnych dzieł.      - Czego się boisz? Przebudzenia?...

Nie zaskakują paroksyzmy wściekłości w mediach postępu. Zadanie – to zadanie. A uwikłanie w bieżączkę, determinuje perspektywę. Dziwić może tylko, że czasami te odpryski docierają do tytułów, które chciałoby się uważać za poważniejsze. A przynajmniej kiedyś za takie uchodziły. Widać odłamki z dawnych batalii np. o media w Toruniu, WSKSiM, czy geotermię utkwiły mocno w postępowych psychikach przegranych. Również w Rzeczpospolitej. W batalii o Rzeczpospolitą.

*

W ich czynach odczytuje – jako były inżynier od wody– pewne ścisłe zasady, których kondensat mógłby wyglądać tak:

Postępowa matematyka. Pojęcia podstawowe

Różniczkowanie
Dzielenie
Odejmowanie
Dodawanie
Mnożenie
Funkcje
Układy!

Lub z innego oglądu:

Postępowa hydrologia. Niektóre pojęcia

Pływy...
Przepływy...
Wpływy...
Przelewy...

I te zasady ludzie „postępu” mają za standardowy drogowskaz.

- W końcu żyje się raz, nie?

Copyright © 2017. All Rights Reserved.