Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

KSD o wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach ws. ks. red. Gancarczyka

- ani Sąd Apelacyjny w Katowicach, ani Trybunał w Strasburgu, ani też wszystkie sądy na świecie nie mają PRAWA zabronić nam nazywania zbrodnią aborcji, a zbrodniarzami wszystkich tych, którzy świadomie przyczyniają się do rzezi niewiniątek - piszą w oświadczeniu przedstawiciele KSD.

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy dot. wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach ws. ks. red. Marka Gancarczyka

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy z oburzeniem przyjęło wiadomość o decyzji Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który orzekł, że redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" i wydawca tego katolickiego tygodnika, czyli archidiecezja katowicka, mają przeprosić na łamach tej gazety Alicję Tysiąc za naruszenie jej dóbr osobistych.

Uważamy, że decyzja ta jest próbą kneblowania ust katolickim mediom, a ponadto wymierzona jest w wolność słowa w szerszym znaczeniu. Jeśli bowiem katolicy nie maja prawa do nazywania aborcji morderstwem i komentowania opisywanej skądinąd przez wszystkie media sprawy Alicji Tysiąc, to znaczy to tylko tyle, że mamy do czynienia z terrorem "cywilizacji śmierci" a polskie sądy stają się głuche na PRAWO do życia i prawo dziennikarzy do komentowania rzeczywistości zgodnie z światopoglądem chrześcijańskim. Zamiar zabicia dziecka przez Alicję Tysiąc; domaganie się przez nią rekompensaty finansowej za uniemożliwienie przeprowadzenia aborcji oraz publiczne wystąpienia w mediach uważamy za gorszące i smutne, a na dodatek perfidnie wykorzystywane przez środowiska lewicowe do walki politycznej.

Zwracamy się do wszystkich dziennikarzy, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, aby nie bali się pisać prawdy o aborcji, aborcjonistach i zwolennikach holocaustu XXI wieku, ponieważ ani Sąd Apelacyjny w Katowicach, ani Trybunał w Strasburgu, ani też wszystkie sądy na świecie nie mają PRAWA zabronić nam nazywania zbrodnią aborcji, a zbrodniarzami wszystkich tych, którzy świadomie przyczyniają się do rzezi niewiniątek.

ks. dr Bolesław Karcz - prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Anna Pietraszek - członek zarządu KSD
Robert Wit Wyrostkiewicz - przewodniczący Oddziału Warszawskiego KSD
Zygmunt Chabowski - przewodniczący Oddziału Łódzkiego KSD
Krzysztof Nagrodzki – sekretarz Oddziału Łódzkiego KSD

5 marca 2010

Copyright © 2017. All Rights Reserved.