Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

"Klątwa" Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl i panel dyskusyjny w Łodzi

Piętnować występek czy chłostać grzesznika?

W 100 lat po prapremierze „Klątwy”, dramat Stanisława Wyspiańskiego gościł w Łodzi. W piątek, 20 lutego o godzinie 19 na scenie Teatru Nowego można było obejrzeć kontrowersyjne przedstawienie, które budziło i budzi emocje.

Problem grzechu i wierności powołaniu był przedmiotem pospektalowej dyskusji z udziałem duchownych, dziennikarzy i widzów w panelu, któremu współprzewodniczyli –przewodniczący Łódzkiego Oddziału KSD Zygmunt Chabowski oraz krytyk teatralny Zdzisław Jaskuła.
Do sprawy wrócimy w odrębnej publikacji. 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.