Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

W październikowym numerze magazynu „Fokus” znalazł się przedruk amerykańskiej „wycinanki”, która umożliwia „zabawę” w przebieranie, w różne rodzaje odzienia, wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa (jest tam m.in. halka, hawajska spódniczka, koszula pirata, płetwy).
Zdaniem Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy jest to kolejny występek, który próbuje dewastować przestrzeń moralną w Polsce. Wpisuje się w liczne działania wrogów chrześcijaństwa, które kruszą pokój społeczny i – przy okazji – ośmieszają tolerancję. Wyznawcy Jezusa Chrystusa nikomu w Polsce nie zrobili nic złego, by wolno było ich obrażać i cynicznie „testować ich cierpliwość” – ile obelg jeszcze wytrzymają...?

Nie tylko w Ojczyźnie Jana Pawła II, ale w żadnym kraju nie wolno – dla cynicznej i wulgarnej „zabawy” – profanować wartości najświętszych dla milionów ludzi. Nie wolno ośmieszać Boga, któremu ci ludzie ufają.
 
Zygmunt Chabowski – przewodniczący zarządu
Małgorzata Warzecha - wiceprzewodnicząca
Tomasz Bieszczad - skarbnik
Krzysztof Nagrodzki – sekretarz
 
Łódź, 5 listopada 2008r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.