Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Bp Lepa: dziennikarze powinni być drogowskazem

Kilkadziesiąt osób, dziennikarzy i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wzięło udział 15 stycznia w spotkaniu opłatkowym z bp. Adamem Lepą. "Dziennikarze muszą mieć świadomość, że nie wystarczy jedynie wykonywanie obowiązków. Powinni być dla innych drogowskazem" - mówił hierarcha.

Bp Lepa powiedział, że za protoplastów dziennikarzy uznać można tych, którzy obserwowali rzeczywistość i ją opisywali. Podkreślił, że - jak w czasie Bożego Narodzenia - ci, którzy poddawali się światłu docierali do prawdy. Przypomniał, że św. Jan Ewangelista przestrzega, iż istnieją różne rodzaje światłości. "Niektóre nie prowadzą do prawdy, ale od niej wręcz odwodzą" - zauważył hierarcha. Podkreślił, że zadanie dziennikarzy to również być światłem dla innych, drogowskazem.

Składając życzenia dziennikarzom, zachęcił ich do niestrudzonego poszukiwania prawdy i umiejętności dzielenia się nią z drugim człowiekiem. Życzył też, by praca dziennikarska dawała coraz więcej satysfakcji i stawała się powodem do nieustannego rozwoju.

Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd, które moderowała jedna z solistek łódzkiego Teatru Wielkiego. "Myślę, że łódzki oddział stowarzyszenia może rywalizować o miano najbardziej rozśpiewanego w Polsce" - żartobliwie komentował wspólne kolędowanie bp Lepa.

Spotkanie opłatkowe w okresie Bożego Narodzenia łódzkie Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy organizuje już od kilkunastu lat. Poza członkami KSD uczestniczą w nim także członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Za: http://ekai.pl/diecezje/x17622/bp-lepa-dziennikarze-powinni-byc-drogowskazem/

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.