Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

REM: dziennikarka TVN naruszyła etykę dziennikarską

Rada Etyki Mediów
Warszawa


Pan Krzysztof Nagrodzki


Szanowny Panie,

Rada Etyki Mediów stwierdza po raz drugi, że zachowanie się (w samolocie) p. Anny Machowskiej, dziennikarki TVN, wobec o. Tadeusza Rydzyka i posłanki Urszuli Krupy, a także potem wobec innych osób, było w sposób oczywisty niezgodne z etyką dziennikarską, a także wykraczało poza obowiązujące zasady kultury i obyczajów. Wulgarność, oszukiwanie osób, od których chce się uzyskać wywiad, obrażanie - łamie zasady szacunku i tolerancji zawarte w Karcie Etycznej Mediów i nie przystoi nikomu, a zwłaszcza dziennikarzowi. Wszystkie powyższe stwierdzenia obowiązują - co jest oczywiste - niezależnie od tego, jak ocenia się swoich ewentualnych rozmówców, a argument, że są to polityczni przeciwnicy (jeśli naprawdę został użyty), świadczy tym gorzej o postawie dziennikarki TVN.

Sądzimy, że wnioski powinni wyciągnąć przełożeni dziennikarki w TVN i będziemy im wdzięczni za informację o ich stosunku do tej sprawy.


Za Radę - Maciej Iłowiecki,
Warszawa, 21.01.2008 r.

Do wiadomości:
1. Pan Piotr Walter, Prezes TVN
2. Pani Ewa Sołowiej, Redaktor Naczelna "Naszego Dziennika" 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.